Wpis z mikrobloga

#natura #prawo #drzewa #wies Eh Tldr; sąsiad wyciął Mi stare drzewa
W skrócie to w wsi w której mam ranczo od jakiegoś czasu są scalenia gruntów rolnych. Zgodnie z umowa pod koniec miesiąca miałem otrzymać na wymianę działkę należąca do agencji gruntów czy innego gowna. Na owej działce rosły piękne 70 letnie może nawet ciut starsze dęby. Sąsiad który do owej działki nie ma żadnych praw wyciął w pień z 10 takich pięknych starych drzew tłumacząc się ze myślał ze to jego. Co mogę z tym zrobić? Wiem ze drzew już nie uratuje ale chciałbym żeby dostał po rajtach za to spustoszenie co tam zrobił i żeby coś takiego się już nigdy nie powtórzyło
  • 5
@ontologiczny_konformista: Pogadaj z nim, powiedz ze ma ci oddac wszystkie drewno bo potrzebujesz na opal/sprzedaz bo jak nie to zglosisz go za nielegalna wycinke. Albo sie przestraszy i odda ci drewno ktore spieniezysz (dab jest drogi) albo powie Ci zebys #!$%@? bo sam sobie to sprzeda albo spali. Wtedy go zglaszasz, przyjda jakies pajace z gminy i wlepia mu 300 zl grzywny. Wg mnie pierwsza opcja jest dla Ciebie korzystniejsza. Albo
@ontologiczny_konformista taa pomylił się. szuka najzwyczajniej frajera. jechać z nim.
jak ja scinalem drzewo na swojej działce to koleś który ma obok a mieszka 50 km dalej dojechał w 40 min od odpalenia piły z synami by pilnować czy przypadkiem nie w jego będzie cięte
najpierw próbuj po dobroci ale jeden do jednego bo po co ci wrogowie a też pokażesz że na przyszłość nie ma co się pchać w twoje a