Wpis z mikrobloga

To byłby hit jakbym w ostatniej klasie technikum nie zdał xD Masakra. Baba z matmy sobie wymyśliła, że zrobi maturę próbną i będzie oceny wystawiać. Jak na razie mam cztery jedynki z tego przedmiotu i nie mam pojęcia jak z tego wyjść xD Przy czym w poprzednich latach było w miarę stabilnie, na koniec zawsze 2/3. Nawet pierwsze półrocze było znośne.

Jak coś to niby mówi się, że nie można stawiać ocen z matur próbnych, natomiast z tego co pytałem mojej wychowawczyni, wszystko zależy jak tam sobie ustali nauczyciel indywidualnie. W statucie nie ma precyzyjnych informacji. Jak miałem 2,85 z przedmiotu zawodowego i baba nie chciała mi 3 wystawić to też była mowa że "no zależy jak sobie nauczyciel uzgodni" xD Chore
#przegryw #matura #technikum #szkolasrednia #szkola #nauka #matematyka
  • 17
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@viciu03: Miałem bardzo podobnie jak Ty. Dogadałem się z babką, że mi zaliczy przedmiot na 2 ale nie będę podchodził do matury. Zgodziła się. Spróbuj poprawić oceny na minimum, przychodź na zajęcia dodatkowe, pokaż że Ci zależy. Stara baba od matmy to też człowiek
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@viciu03: muszę przyznać że jakimś debilem nie jestem ale to co miałem z matematyką w liceum to mógłbym książkę albo całą serię napisać. Jestem matematycznym imbecylem, z żadnym innym przedmiotem nie miałem takich problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@viciu03: Stary, moze i sie uczysz ale to co teraz piszesz to troche oszukiwanie siebie.
Cztery niedostateczne nie biora sie z dobrej nauki. Biora sie z jej braku albo nieodpowiedniej/zlej/niedokladnej nauki.
Innymi slowy - spojrz w lustro, przestan sie oszukiwac, ze sie uczysz i faktycznie siadz na dupie, umow sie z kumplem/kolezanka ktorzy ogarniaja na jakies 2-3 wspolne godziny nauki. Podbij do nauczycielki dokladnie z tym z czym do nas:
"Prosze
@CoyJared: no ogólnie nie jestem jakimś wyjątkiem w klasie, większość osób w mojej klasie ma podobną sytuację
Co do nauki, wiadomo trzeba siedzieć ile się da. Przy czym ja nie mogę sobie pozwolić na to żeby wrócić do domu i od popołudnia do zmierzchu siedzieć przy książkach, zakasać rękawy i nawalać z materiałem, bo mam pracę zdalną (która i tak kokosów nie daje). Zrezygnować z niej za bardzo nie mogę bo
@viciu03: W takiej sytuacji musisz sobie rozsadnie podzielic czas, aby starczylo Ci go na wszystko co wazne. Wedlug priorytetow, tych ogolnych ale tez chwilowych (np sprawdzian jutro, to dzis musze sie uczyc wiecej).
Rozsadnie ale uczciwie i bedzie dbrze! Trzymam kciuki, powodzenia!
@viciu03: jak chodzi o oficjalne matury próbne np. z Nowej Ery albo Operonu to za wstawienie takiej oceny mogą ją spotkać konsekwencje jak się tym zajmie kuratorium a statut i dyrekcja nie mają nic do gadania. Jak organizuje "maturę próbną" w swoim stylu to znaczy bierze randomowe zadania z poprzednich matur i je sama dobiera a arkusz sumarycznie nie przypomina żadnego oficjalnego to można to traktować jak każdy inny sprawdzian.