Wpis z mikrobloga

@Fine-Faulty:

według wykopków najlepiej gwałcicielom gratulować, chwalić, dawać nagrody i budować pomniki, tak dobrze robią.

Gwałty absolutnie należy karać z należytą surowością. Niestety to co proponuje ta kobieta jest już wprowadzone w innych krajach i nie bardzo działa.
Wiesz jak to wygląda w rzeczywistości? Oboje chcecie się bzyknąc. Ona zaprasza do siebie. A następnego dnia czy nawet po kilku dniach jednak stwierdza, że nie chciała. Zamykają cię za gwałt.
Żeby było
Czy gwałtem jest seks na który zgadzają się obie strony w momencie przed odbyciem i w trakcie stosunku i następnie zmiana decyzji kobiety już PO stosunku?


@smarterMe: w takiej sytuacji osoba która zmieniła decyzję PO stosunku powinna zostać oskarżona o gwałt ponieważ podstępem (wyrażeniem zgody, a następnie jej cofnięciem) doprowadziła do obcowania płciowego
Do tego są wliczone pewnie fałszywe oskarżenia, których jest mnóstwo

Wśród lewicy, feministek i innych "ludzi" spod hasztagu #believeallwomen panuje przekonanie, że fałszywe oskarżenia o gwałt to zaledwie promil, ale fakty są zupełnie inne. Wszystkie linki do badań będą w komentarzu, bo inaczej zasięgi będą ucięte. W komentarzu będzie też fragment wywiadu dla Gazety Wyborczej z Ewą Pachurą, naczelnik wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Gdańsku

Regularnie wydawanie raporty FBI wskazują na
@Julka_ACAB_BLM
W Polsce nie prowadzi się niestety takich badań jak w USA i innych krajach anglojęzycznych. Jednak temat skali fałszywych oskarżeń o gwałt może nam przybliżyć fragment wywiadu dla Gazety Wyborczej z Ewą Pachurą, naczelnik wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Gdańsku:



„- Śledztwo trwa, więc nie mogę mówić o tej konkretnej sprawie, ale jest jeszcze druga strona medalu. Należy pamiętać, że nie każdy czyn na tle seksualnym to gwałt. Jeżeli osoba
@BeatboxRocker: Prawdziwy gwałt? A jak dziewczyna jest nieprzytomna, pijana, zastraszona, to już nie prawdziwy?
@Smol_PP nie mówię o zmianie zdania po fakcie
@Kremufka2137 statystyki? Mam dwie koleżanki, które zostały zgwałcone, kilka które były potencjalnymi ofiarami, ale na szczęście tego uniknęły. Proponowałabym zapytać prawdziwych kobiet w Twoim życiu *jeśli takie masz* czy same były/znają kogoś. Pomijam już ile kobiet nawet nikomu nie powie. We wspomnianych przeze mnie przypadkach nikt nie poniósł żadnej
Mam dwie koleżanki, które zostały zgwałcone, kilka które były potencjalnymi ofiarami, ale na szczęście tego uniknęły.


@Fine-Faulty: Ja takich kobiet nie znam i wyglada mi to na to, ze we wszystkich tych sprawach wspolnym mianownikiem jestes Ty.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak dziewczyna jest nieprzytomna, pijana, zastraszona


@Fine-Faulty: Jak juz wspominalem nie popieram gwaltu, ale zbyt czesto slyszalem o przypadkach (poza Polska) gdzie kobiety graly ofiary
@Fine-Faulty:

nie mówię o zmianie zdania po fakcie

Przecież dokładnie o to chodzi w tym co proponuje ta Dorota Spyrka.
Jak niby chcesz udowodnić to danie zgody? Nagrywać? Pisemne oświadczenie? Jak inaczej ma facet udowodnić, że wczoraj się zgodziłaś, a dziś jakoś o tym nie pamiętasz? Bo to on pod groźbą odpowiedzialności karnej musi udowodnić, że dałaś mu zgodę. Inaczej beknie za gwałt.
O tym dokładnie pisałem wyżej.