Wpis z mikrobloga

#ukraina Obejrzałem ten krótki 40 minutowy wykład Sykulskiego z Lublina. Można powiedzieć, że był to mój pierwszy raz z Leszkiem;d Zaczyna się od narzekania na brak wolności słowa, ciągłych oskarżeń o onucostwo itp. Później przeszedł do 3 prawdopodobnych czynników dlaczego Polska jest tak zaangażowana. Wymienił Polska zderzakiem USA, takie wykorzystywanie przez naszego największego sprzymierzeńca. Ogromne macki ukraińskiego wywiadu, ogromne lobby proukrainskie I ostatni czynnik to afera podkarpacka. Mówił o przyczynach tej wojny czyli zaczęła się wraz organizacja Majdanu itp. Napomknął o tym, że to wcale nie jest wojna totalna, bo Rosja nie bombarduje szlaków, dróg zaopatrzeniowych, o ogromnych stratach Ukr I o tym, że maja się ziścić wizję Klausa Schwaba czyli jakaś tam agenda coś 2030? 2050? gender, niejedzenie mięsa, polityka klimatyczna I LGBT Itp. Tak w skrócie. Mnie właściwie ciekawi jak oni by widzieli przyszle relacje z Rosją po przegranej Ukrainy, bo niedostarczanie broni jest chyba z tym równoznaczne. Do Kijowa wraca Janukowycz I polityka w stosunku do naszego kraju ze strony Rosji się ociepla czy na co mamy wtedy liczyć? Bo ja jakoś tego totalnie nie widzę. Potem zaczną się groźby odnośnie NATO jak w grudniu 21 I co dalej?
  • 15
Mnie właściwie ciekawi jak oni by widzieli przyszle relacje z Rosją po przegranej Ukrainy,


@StanMarsh93: On tego specjalnie nie dopowiada. To, co on teraz prezentuje, to już nawet nie jest udawanie naukowego, intelektualnego podejścia do problemu. Teraz to jest populizm dla szurów.
Zajrzyj sobie na ten profil na TT, tam jest ładnie punktowanie dziur w jego teoriach i zwykłych manipulacji
https://twitter.com/plMearsheimer/status/1622607783982993409
@zafrasowany myślałem, że znajdę odpowiedź na pytanie, które mnie nurtuje;p Jak wg. nich miałoby wyglądać sąsiedztwo na wschodzie z Rosja? Zaprzestają szkalować Polskę? Putin za pare lat przyjeżdża z wizytą do Polski I jest cacy;d? Jakoś tego po prostu nie widzę.
myślałem, że znajdę odpowiedź na pytanie, które mnie nurtuje;p Jak wg. nich miałoby wyglądać sąsiedztwo na wschodzie z Rosja? Zaprzestają szkalować Polskę? Putin za pare lat przyjeżdża z wizytą do Polski I jest cacy;d? Jakoś tego po prostu nie widzę.


@StanMarsh93: Też tego nie widzę i nie ma co szukać w tym sensu.
Propaganda kacapska sensu takowego nie ma.
I co dalej?


@StanMarsh93: Sykulski wyjeżdża do Rosji, wprowadza się do nowego mieszkania na 9 piętrze ofiarowanego mu przez Kreml w ramach specjalnych zasług dla państwa rosyjskiego i jakoś miesiąc po tym wypada z okna.