Wpis z mikrobloga

@nonOfUsAreFree: Kapital #!$%@? z tej czesci europy w momencie wojny co zrodzilo nadpodaz pieniedzy, gdyby nie wojna inflacja bylaby mniejsza. Jesli wojna sie bedzie przedluzac to inflacja moze zostac z nami na lata
  • Odpowiedz
dodacie jakiś komentarz na temat Francji?, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, bankrutującej niegdyś Grecji?


@spunky: Mogę jedynie dodać, że to bardzo dziwne, że bogatsze państwa są mniej podatne na wzrost inflacji i bardziej podatne na wzrost PKB niż biedniejsze.
  • Odpowiedz
@nonOfUsAreFree: Wszyscy wiemy, że wina partii która r-------a publiczne finanse przez ostatnie kilka lat. No ale moim zdaniem mapka pokazuje jasno, że wojna dojechała niestabilne rynki wschodnie. Kto by się spodziewał?

Z drugiej strony, jestem tylko wykopkiem który j---e pis, bo się im należy.
  • Odpowiedz
Mieszkam przy granicy z Czechami. pod polskimi marketami więcej czeskich rejestracji niż polskich. To samo na stacjach paliw.


@Qontrol: mieszkałem półroku w Czechach teraz i żarcie jest tam o 30-50% droższe w marketach
  • Odpowiedz
@nonOfUsAreFree: Wyższa od polskiej inflacja w krajach bałtyckich to też wina PiS?

Podobna w Czechach, Rumunii i Bułgarii, gdzie również mają, jak my, swoją walutę, to też wina Kaczyńskiego? Czy może Covidu i tego, że jesteśmy krajami przyfrontowymi największej wojny w Europie od 1945 roku?
  • Odpowiedz