Wpis z mikrobloga

Odebrałem dzisiaj nowiutkiego #galaxys23ultra
Potestowałem go dzisiaj troche i jestem w absolutnym szoku jak gówniane zdjęcie robi ta kamera.
Wszystkie recenzje waliły konsekwentnie niemca w kasku do nowych kamer Samsunga, a to co dostałem jest bardzo rozczarowujące.
Biorąc pod uwagę że mój nowy Samsung S23 Ultra miał zastąpić mi #pixel 6 przy czym produkując gorsze zdjęcia w trybie auto i night - jest dla mnie zaskakujące. Zwlaszcza że Samsung za Mojego Pixela w programie wymiany telefonu za rozliczenie, za Pixela zaoferował mi 1300zł.
Jestem bardzo rozczarowany, jeśli trend się utrzyma a kamera nie dostanie jakiegoś emergency update to wraca spowrotem.

Oba zdjęcia zrobione w Auto 1x, powiekszone do tego samego poziomu by zobaczyć detale.
Pixel Lewo, Samsung Prawo.

Udowadnia to po raz kolejny by nie ufać recenzentom którzy są płatnymi marketerami na usługach ogromnych korporacji.

#samsung #smartfony #aparaty #android #galaxy
Shewie - Odebrałem dzisiaj nowiutkiego #GalaxyS23Ultra 
Potestowałem go dzisiaj troch...

źródło: BeFunky-collage(1)

Pobierz
  • 17
@Shewie jak testowałem p6a to też byłem zaskoczony ile wyciąga z starej matrycy, mój s20fe żeby zrobić zdjęcie o podobnej ostrości musiał mieć więcej światła niż pixel, nie mówiąc o tym jak kiepsko sobie radzi samsung z doborem bieli i fokusem.
@Shewie: Ale ty też się nie spisałeś, bo jedno zdjęcie to za mało do porównania. Soft mógł np. próbować ogarnąć tę mordę na monitorze, a że znajduje się na monitorze, to nie ogarnął, natomiast soft Piksela mógł nawet nie próbować, bo nie miał tego "zaprogramowanego". Weź się przejdź w plener, sprawdź na jakiejś architekturze i dopiero wtedy porównuj.
@Ufolog: Problem konsekwentnie pojawia się na wiekszosci zdjęć. Wyciągnąłem pierwsze lepsze ze zdjęć które dzisiaj zrobiłem.
W zoomie 1x Pixel wyciera samsungiem podłogę. Google o wiele lepiej operuje szumem niż samsung który sobie nie radzi w mid tonach, w miękkich cieniach Pixel radzi sobie swietnie, w Samsungu jest szum. Przekłamywanie konsekwentnie bieli w Low Light przez samsunga, Wszystkie białe meble robią mi się fioletowe na samsungu.

Jedyna przewaga samsunga nad Pixelem
@Ufolog No widzisz, na tym polega problem. Ja tez kupilem ten matketing a teraz jestem na siebie zly bo przekonalem sie na wlasnej skorze z czym mam do czynienia szczegolnie boli kiedy mam 2 letni telefon przy sobie robiacy lepsze zdjecia prosto z kieszeni.
@Shewie: 7:08
https://www.youtube.com/watch?v=5Ff-4vZoTAY

Ja mam pewien komentarz do tego, ale mam za małą wiedzę (w sensie, że nie używałem ani jednego, ani drugiego), żeby o tym coś powiedzieć. Niemniej, tam jest więcej zestawień zdjęć 12 mpix z większymi i widać, że w szczegółach 12 mpix jest po prostu brzydkie, a też 3000x4000 pikseli dla przeglądania szczegółów to nie jest jakoś dużo. To jest do prostych zdjęć.
@lycaon_pictus: Tutaj nie ma nic wspólnego z optyką i samymi aparatami, te aparaty u Samsunga są znacznie lepsze niż u Pixela, w tej chwili mamy do czynienia tylko i wyłącznie z pracą software ktory odpowiada za procesowanie zdjęcia w odpowiedni sposób i wlasciwe stackowanie zdjęć w HDR i nie tylko, przez to zdjęcia w Pixelu są znacznie lepsze niż w samsungu ponieważ ich software robi to znacznie lepiej niż samsungowy.

Zrobiłem
@Wygryw_z_wyboru gadalem z typkami na kilkuportalach. Samsung s23u lata na jakims frankensteinie appce do kamery bo robi gorsze zdjecia od s22tra w tej chwili a appka aparatu nie ma nawet trybu hdr+ ktory jest w s22u i s21u chocby.

Zglosilem swojego do zwrotu juz, czekam az kurier go zabierze. Ogolnie - rozczarownie.

Poza tym zgadzam sie z recka DxO, duzo szumu z ktorym nie radzi sobie soft plus ogromny shutter lag w