Wpis z mikrobloga

@etosha: dla mnie ta "afera" z obligacjami jest rozdmuchana. Kupił i tyle, każdy mógł kupić. Są inne wałki pisiorów i Morawieckiego jak np. działki Vateusza
  • Odpowiedz
@card_man: @Almagest @maniek74 Ja dodam jeszcze, że zanim kupił obligacje to banki, ekonomiści, rożne portale zgodnie pisały jak to nie warto kupowac obligacji, bo nie ochronią przed inflacją itp.
A gdy tylko wyszło, że Morawiecki kupił, to nagle zmiana zdania o 180 stopni, nagle artykuły ile to Morawiecki zarobi i czemu nie doradził polakom xD Nagle na obligacjach da się zarobić :)
  • Odpowiedz
  • 13
@card_man: @Almagest: @maniek74: Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Nikt nie ma pretensji, że sobie kupił. Chodzi o to, że w tej samej chwili wmawiał obywatelom, że nie będzie żadnej inflacji. Wiele osób oczywiście się spodziewało, że będzie inflacja ale to nie zmienia faktu, że beszczelnie do ostatniej chwili zwodzili obywateli. Jeśli dla Ciebie to jest w porządku, to nie mam pytań.
  • Odpowiedz
Chodzi o to, że w tej samej chwili wmawiał obywatelom, że nie będzie żadnej inflacji


@etosha: to byś musiał mi pokazać artykuł, bo już tego nie pamiętam.

Ale sekwencja jest nieco inna, bo on sprzedał jakąś swoją działkę za grube miliony (nomen omen było klaskanie na tagu #nieruchomosci że teraz to już 100% spadki xD), więc co miał trzymać tą kasę na koncie 0% czy lepiej wrzucić w obligacje?
Zresztą takim
  • Odpowiedz
Nikt nie ma pretensji, że sobie kupił.


@etosha: A ja mam. Gdy ty, szary obywatel, zagrasz na giełdzie mając np. niejawne informacje od znajomego, że dana firma będzie notowała wzrosty/spadki, to jest to przestępstwo. Ktokolwiek powiązany z rzadem powinien mieć absolutny zakaz takich spekulacji, gdy ma dostęp do niejawnych informacji, a także jakiś tam wpływ na takie rzeczy, jak inflacja.
  • Odpowiedz
  • 17
Ktokolwiek powiązany z rzadem powinien mieć absolutny zakaz takich spekulacji, gdy ma dostęp do niejawnych informacji,


@aegispolis: To prawda, dodatkowo mieli informacje o zbliżającym się konflikcie na Ukrainie. Ale o czym my tu rozmawiamy, jak wystarczy otworzyć firmę z kapitałem 5 tys zł, żeby miesiąc po tym dostać 55 mln dostacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@siemankooo: No bo tak to często działa, rób na odwrót dobrego co piszą analitycy w gazetach, i nie wpadł na to Morawiecki, tylko wie to każdy, kto pobieżnie się interesuje rynkami finansowymi
  • Odpowiedz
No bo tak to często działa, rób na odwrót dobrego co piszą analitycy w gazetach, i nie wpadł na to Morawiecki, tylko wie to każdy, kto pobieżnie się interesuje rynkami finansowymi


@maniek74: i jak zwykle w tym kraju, trzeba sie znac na wszystkim bo cie kazdy chce #!$%@?. Chyba o to w tej #!$%@? cywilizacji chodzilo, zeby kazdy mogl sie specjalizowac w jakies waskiej dziedzinie, a zbudowali system w ktorym kazdy
  • Odpowiedz
@etosha: ja też se trochę kupiłem, zanim stało się to modne, niektóre stoją na 12 proc, niektóre już na 18 proc. :D
jpd... 18 proc. kto za to zapłaci?

"było wiadomo", po prostu gdy oprocentowanie w bankach było na niemal zerowym poziomie to obligacje już stały po kilka procent wiec był to naturalny wybór,
choć to, że wywali do 15-20 proc. to pewnie nikt się nie spodziewał
  • Odpowiedz
ponad rok temu kiedy to Glapczajd mówił, że podnoszenie stóp procentowych to szkolny błąd, Mateuszek-kłamczuszek pakował się pod korek w obligacje indeksowane inflacją.


@etosha: @siemankooo @aegispolis A wykopki pakowały się w obligacje indeksowane inflacją od 2016 bo pisały, że idzie Wenezuela plus i inflacje #!$%@? w kosmos.
  • Odpowiedz