Wpis z mikrobloga

Płyta indukcyjna do starej chałupy gdzie jest jednofazowa instalacja elektryczna na aluminiowych kablach, które się grzeją i topią w ścianie?
Skoro mikrofalówka czy tam pralka wywalała im korki, jedno gniazdko w salonie mają wypalone od komputera i monitora to indukcja jest strzałem w dziesiątkę aby pozbawić tych karaluchów dostępu do prądu XD
#danielmagical #patostreamy
  • 20
  • Odpowiedz
@basilur: wisienka na torcie- Dauniel ma wykształcenie elektryczne. #!$%@? to jest cyrk na kółkach. Liczę, że jednak indukcja będzie 1-fazowa na normalne gniazdko (podobno są takie) i podpalą melinę.
  • Odpowiedz
  • 2
@dawidczeta: @bitrab @Jax89 @GOOF1 nic im się raczej nie stanie - bo oni nie gotują XD Znając życie to raz na tydzień Goha gotuje parówki i to tyle. Albo po pierwszym uruchomieniu tucznik uzna że coś jest nie tak i będą dalej gotować na starej elektrycznej kuchence. Tam chyba nie ma gazu w kuchni.
  • Odpowiedz
to bedzie umiał podłączyć nawet pod siłe ( ͡º ͜ʖ͡º)

@GOOF1: o Panie nie mogę się przestać z tego śmiać 1) czy kupi właściwą indukcję 1-fazową 2) czy spalą kable w ścianie 3) stream off 4) pożar meliny. Tutaj może dzisiaj się w końcu patologia rozegrać
  • Odpowiedz
@basilur: nic się nie stanie, tylko taki pobór będzie, że korki im będzie wywalać. To jest stara instalacja, ale gruby po technikum elektrycznym to ma pojęcie co robi. Aż bym chętnie do niego do tego torunia przyjechał by mnie uczył how to be elektryk, bo jestem tylko mechanikiem okrętowym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dawidczeta: Oczywiście że się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) co robią menele po tym jak im wybija bezpieczniki(zapewne topikowe) ? wymieniają wkładkę na mocniejszą od somsiada, graniczna wytrzymałość przewodu aluminiowego o przekroju 2,5kwadrat to w przybliżeniu 18 amper, nie wiadomo w jakim stanie jest tablica licznikowa, indukcja na pełnej mocy przy instalacji jednofazowej to obciążenie rzędu 30 amper. podejrzewam że przy 25amperach już by była niebieska łuna
  • Odpowiedz
@milosh345: 4 palnikowa płyta indukcyjna ma ponad 7 kw na maksymalnym odpaleniu dokładnie 7,2kw przyjmując że jeden "palnik" ma 1800 wat
  • Odpowiedz
@najo: ale jak to jak maksymalna moc na jedną fazę jaka mozna uzyskać od elektrowni to 5kw heh? W takim razie muszą mieć przyłącze trójfazowe, pociągną nowy kabel i bedzie banglac. Podałeś na pewno specyfikacje płyty jednofazowej?
  • Odpowiedz
@milosh345: W Polsce niby tak, ale generalnie największe dopuszczalne obciążenie jakie się przyjęło w branży na 1 faze to 32 ampery 32*230 = 7360w, kiedyś dystrybucje oferowali nawet po 8 KW na 1faze ale przez lata to idzie ku dołowi. aktualnie nie da się wykorzystać pełni potencjału indukcji na 1 fazie uwagi na zabezpieczenie główne 25 amper.
  • Odpowiedz
  • 3
@milosh345 Kazda indukcja jest zasilana napięciem jednofazowym. Podłączenie siły tak naprawdę pozwala na podzielenie "palników" na osobne fazy i nie obciążenie tak przewodów, przez co niby indukcja jest zasilana z siły, ale tak naprawdę jest to 2 x 230V (przeważnie wykorzystuje się tylko 2 fazy), a nie napięcie międzyfazowe 400V
  • Odpowiedz