Wpis z mikrobloga

@dzieju41: Allegro Pay było na liście kilku ostatnich powodów dla których warto było coś kupowac na allegro, ze wzgledu na RRSO 0%. Cenowo jest duża rozbieżność między rozbiciem 4200zl na dwie, a na trzy raty, a RRSO 30% to jakiś kosmos jest.
W związku z rozwojem usługi, podjęliśmy decyzję o zmianach w ramach opcji spłat Allegro Pay, która wchodzi z dniem 14.03.2023 roku. Umożliwi to nam dalsze finansowanie Waszych zakupów na Allegro.pl. Nadal będzie można korzystać z bezkosztowej opcji odroczenia płatności za zakupy o 30 dni.
@allegro_pl:

to nie rozwój tylko regres.

Kupowałem sobie regularnie wiedząc, że przy limicie ~3600 rozbije mi się to na ~1200 miesięcznie do spłaty co jest dla mnie akceptowalne.

Teraz muszę całkowicie zmienić przyzwyczajenia zakupowe, bo miesięcznie wyjdzie mi 1800 a to już dużo zmienia.

Zapewne liczycie na to, że więcej ludzi sobie będzie rozbijać spłaty na %raty a nie na darmowe. Ot i cała tajemnica.

Nie chodzi wcale o rozwój tylko
@wrukwiony:

No właśnie nie zamierzam. To co jest w allegro smart fajne to rozkładanie na raty właśnie a nie sam fakt płacenia po 30 dniach.

Jasne, cała usługa jest spoko ale przecież to żaden ukłon w nasza stronę nie był. Tam sztab analityków @allegro_pl siedział i policzył, że im się opłaca i taki biznes.

A teraz im policzyli, że więcej kaski wpłynie im jak zmniejszają ilość darmowych rat, żeby ludzie przyzwyczajeni
@allegro_pl: Ostatnich 6 zakupów rzeczy droższych niż 500zł zrobiłem tylko i wyłącznie poza Allegro u sprzedawców, którzy z wejścia dawali mi darmową wysyłkę + 15% rabatu. W dupie mam te raty.
@gibbs:

no właśnie chyba pora pospłacać allegro i szukać okazji gdzie indziej.

Szczególnie, że często mediaexpert albo media markt mają podobne ceny do tych z allegro a wybierałem allegro bo miałem wtedy wszystkie spłaty w jednym miejscu.

A do zakupów na 30 dni to mam PayPo.