Wpis z mikrobloga

A teraz na poważnie.
Sprawę śledzę od kilku lat, przeczytałem na ten temat sporo książek naukowych (tak, naukowcy zajmują się tematem od dekad) , artykułów i podcastów i napiszę, dlaczego, pomimo tego, że chińskie drony wydają się oczywiście najbardziej oczywistą opcją, sprawa może wyglądać inaczej i wcale nie byłbym zaskoczony, gdyby to było coś bardziej.. egzotycznego.

Bo czy ktoś wyobrażał sobie taki artykuł w Time jeszcze kilka miesięcy temu?
Albo Billa Nelsona sugerującego coś co może zmienić nasze spojrzenie na rzeczywistość?
Postaram się cofnąć kilka lat wstecz i przeanalizować sytuację.
Będziecie zaskoczeni co dzieje się w ostatnich latach w USA, gwarantuję.
Plusujących zawołam.

#uap #wojna #usa #wojsko #ciekawostki #ufo
malyludeklego - A teraz na poważnie. 
Sprawę śledzę od kilku lat, przeczytałem na ten...

źródło: Screenshot 2023-02-13 at 11.59.38

Pobierz
  • 90
@maly_ludek_lego: ale jaki artykuł, gdyby tego generała zapytali czy tym obiektem był Michał Białek unoszący sie na rogalu to też pewnie padłaby odpowiedz że niczego nie można wykluczyć. Robienie sensacji z nic nie znaczacego zdania


@OddajButa123: szanuje Twoja opinie, masz rację, ale chce wyjaśnić czemu taki artykuł w ogóle mógł powstać, nikt go nie zdjął jako clickbaitowy i jaki jest obecny klimat polityczny tym bardziej, ze TIME to raczej poważne
@maly_ludek_lego: Wg mnie to Ruscy - dokładnie tak samo jak w Europie seria wykrycia ich szpiegowskich akcji. Teraz wypuścili nad USA cokolwiek dyskusyjnego byle nawet może nie szpiegować ale ich zwyczajem destabilizować, niepokoić. A USA żeby "nie eskalować" milczy o konkretach. Odsuwają od Ukrainy zarówno uwagę świata jak i ewentualnei sygnalizują że mogą robić syf bezpośrednie w USA.

Wg mnie to tak proste. Jeśli ktoś ma konkrety że jest inaczej to
Saeglopur - @malyludeklego: Wg mnie to Ruscy - dokładnie tak samo jak w Europie seria...

źródło:

Pobierz
@maly_ludek_lego: Wiedziałem, że słowa tego generała będą w ten sposób używane. Jak Pentagon czegoś nie wie, to nie będzie się wygłupiał wyłączając nawet mało prawdopodobne opcje. Oni, w przeciwieństwie do ruskich starają się publikować wyłącznie potwierdzone informacje, a w przypadku potencjalnych chińskich aparatów szpiegujących, sprawdzą wszystko 3, 5 albo 10 razy by mieć niezbite dowody i nie wywoływać skandalu bez przyczyny. Są bardzo zachowawczy, bo sprawa może być ekstremalnie delikatna.