Wpis z mikrobloga

Jestem studentem i pobieram rentę rodzinną z racji zmarłego rodzica i chce iść do pracy żeby sobie dorobić parę groszy i stąd moje pytanie, czy zmiejszą mi rentę rodzinną jeśli pójdę na zlecenie i mam mniej niż 26 lat? Na stronie ZUSu znalazłem takie informacje kiedy mogą zawiesić albo zmniejszyć, ale w sumie nie ma informacji co do studentów poniżej 26 lat.
Czy ktoś miał podobną sytuację i wie jak to działa?
#zus #renta #pytaniedoeksperta #studia #student #studbaza
coconit - Jestem studentem i pobieram rentę rodzinną z racji zmarłego rodzica i chce ...

źródło: ZUS

Pobierz
  • 9
@poziomkoowaa: @coconit a przypadkiem nie jest brana dopóki nie przekroczy się określonego progu zarobkowego, czyli jakichś 4 tys. zlotych? Bo też pobieram rentę po matce i musiałem się pilnować by brutto pewnej kwoty nie przekroczyć, bo mojemu ojcu za przekroczenie kazali oddać część pobranej renty.

@poziomkoowaa a i tak jeszcze zapytam, pracujesz może w zus? Bo miałbym pare pytań.
@Poopiesh: ale z racji tego przy umowie zlecenie nie będzie zgłoszony do ubezpieczeń społecznych to nie uwzględnia się jej przy rozliczaniu przychodu. Umowa o pracę już podlega rozliczeniom.
Tak pracuję, ale moja bajka to bardziej emerytury i renty :D