Wpis z mikrobloga

@programista15cm: No nie uciekniesz ze wszystkimi, często nawet nie da się najbliższej rodziny zabrać. Gdybym był w sytuacji wyboru a moi rodzice i siostry nie wyjechaliby to pewnie bym poszedł, bo nie potrafiłbym jako cywil siedzieć bezczynnie
@Itslilianka: sądzę że rozumiem go. osobiście najpierw upewniłbym się że najbliżsi są bezpieczni i też bym uciekał bo po co ginąć (mając żonę i dzieci). sądzę że walczyć powinni żołnierze. choć do ok 25 roku życia bez wahania bym powiedział, że zostanę, wtedy nie miałem odpowiedzialności wobec nikogo.
ma do tego prawo.


@thewickerman88: Otóż nie ma do tego prawa. Według prawa ukraińskiego tylko dzieci do 18 roku życia i kobiety miały prawo wyjechać z Ukrainy. Jeśli się dostał do Polski to za łapówką albo innym sposobem.
@Itslilianka: Nie wiem nawet jak to skomentować... Tchórz nie dość, że z pieniędzy podatników przeszedł szkolenie wojskowe którego celem była obrona państwa to dorosły facet ucieka zamiast stawić czoła przeciwnością losu. Kobiety lubią odważnych i zaradnych mężczyzn jak widać Ukraińcy w zdecydowanej większość się do nich nie zaliczają dlatego Ukrainki opuszczają Ukrainę i szukają facetów gdzie indzie w Polsce/USA czy Europie zachodniej.
@pawel_187: No dokładnie, przyjdą mi takie hoooye na osiedle to zbieramy sebixow ochotników pospolite ruszenie i ich #!$%@?.... Ale to tak nie działa jesteś zmobilizowany robisz i idziesz gdzie ci dowództwo rozkaze.
@Itslilianka: IMO ma prawo do tego, żeby żyć i mieszkać gdzie chce i nie dać się zastrzelić na froncie tylko dlatego, że jakieś typy u władzy wymyśliły sobie wojnę. Przecież nie jego wina, że się urodził na Ukrainie.
@Itslilianka: Gram w koszykówke w amatorskiej lidze. W tej edycji - od listopada - dołączyła drużyna z ukrainców roczniki 95 i w góre. Gówno umieli, bardzo faulowali i prowokowali, także z całą sympatią do bohaterów, którzy walczą na froncie to tfu na takich z jakimi miałem nieprzyjemność grać.