Wpis z mikrobloga

uciekł jak tylko wybuchła wojna. ja mam jasno sprecyzowane poglądy na ten temat

ja jak bym usłyszał że wojna to zbieram manatki i nara

@Itslilianka: i tak samo by na np. ausgrabung.de pytali czemu te p0laczki do nich przyjechały zamiast bić kacapa skoro pierwsi do tego byli jak jeszcze im internet działał, już było że haha my już ubrani, dawać artykuł nr 5 i takie tam #!$%@?
@Itslilianka widać, że ten Ukrainiec jest inteligentny w przeciwieństwie do ciebie. Przynajmniej zna wartość swojego życia i w przeciwieństwie do ciebie jest pożyteczny.
@Itslilianka: Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono. Ja nie wiem jak bym się zachował, gdyby ruSSkie zbombardowały najbliższe mi miasto wojewódzkie. Chociaż ja nie miałem przeszkolenia wojskowego i w moim wieku kariery w wojsku już nie zrobię - raczej czekam teraz na wnuki.
@Ytaremtujest: close enough. U mnie w grę wchodzi jeszcze kilka czynników np to, że prędzej powołają 50 letniego Mietka z prytą zamiast mózgu i bez nogi niż mnie, także mam dość długi czas na reakcję. Więcej, w obecnej sytuacji jestem zupełnie niepowoływalny nawet w sytuacji w której powołują wszystkich (no chyba, że już rezygnują ze wszelkich formalności i broń rozdają na ulicy).
@Itslilianka: No cóż. Wybrał życie ¯\(ツ)
Jak naszym faktycznie przyjdzie umierać za to co jest, to też wielu się poważnie zastanowi nad poglądami.

Wybór to trwała emigracja i spokojne życie vs umieranie za to że jedna władza chce utłuc drugą władzę.
nie wiem czy słyszałeś ale istnieje coś takiego jak wojsko


@hors: Które musi być na bieżąco zasilane kadrami rezerwowymi, bo te zawodowe zazwyczaj ginie na początku walk albo jest skierowane do szkolenia nowo wcielanych do wojska.
@pawel_187: mam dosłownie trzy osoby poza mną w rodzinie z czego jedna już w Londynie. Nie mam żadnej dalszej rodziny. Poza tym nie wyobrażam sobie co mógłby ich trzymać? Respirator? Kwestia poczucia winy. Nie musisz ryzykować życia z poczucia winy za decyzje innych