Wpis z mikrobloga

#famemma Śmierć Murana tylko potwierdzają teorię że ludzie z prawdziwą depresją i problemami psychicznymi nie obnoszą się z tym jak atencyjna Maja z twittera tylko duszą to w sobie jednocześnie dając mało zauważalne na pierwszy rzut oka wołania o pomoc. Takich przypadków gdzie teoretycznie Ci "silni faceci" popełniali samobójstwo w ostatnich latach było sporo, z pierwszych stron gazet : Moks, Chada, Ozdóbka i teraz Muran, wszyscy raczej z podobnego środowiska.
  • 16
@duzeelobenc: Jeśli zajmuje się tym tematem to powinna mieć jakieś zrozumienie podstawowej psychologii, to co trafi do niej czy do jej podobnych lewicowych aktywistek kompletnie nie ma przełożenia na środowisko w którym jest najwięcej samobójstw czyli na mężczyzn, szczególnie takich którzy obracają się w środowisku w którym prymitywne wartości jak to kto jest najsilniejszy mają duże znaczenie.
ało zauważalne na pierwszy rzut oka wołania o pomoc. Takich przypadków gdzie teoretycznie Ci "silni faceci" popełniali samobójstwo w ostatnich latach było sporo, z pierwszych stron gazet : Moks, Chada, Ozdóbka i teraz Muran, wszyscy raczej z


@Shutub: Bezczel też mi się przypomniał
@zbaszynek Staśko jednego tygodnia teatralnie wpada w "depresję", "lęki" i inne zaburzenia, by w następnym już normalnie funkcjonować. Co z tego że mówi o tym głośno, jeśli przekazuje zakłamany obraz? Przez takie jak ona depresja jest w społeczeństwie deprecjonowana, bo wystarczy, że ktoś ma obniżenie nastroju i już krzyczy, że ma depresję. Postronni, którzy o depresji niewiele wiedzą, patrzą i mówią: eee, co to za choroba? Każdy może mieć przecież gorszy okres.
Śmierć Murana tylko potwierdzają teorię że ludzie z prawdziwą depresją i problemami psychicznymi nie obnoszą się z tym jak atencyjna Maja z twittera tylko duszą to w sobie jednocześnie dając mało zauważalne na pierwszy rzut oka wołania o pomoc.


@Shutub: Raczej potwierdza teorię o różnicy męskiej depresji a żeńskiej. Kobieta szuka pomocy, ot, norma. Natomiast męska depresja objawia się bardziej ryzykownym zachowaniem, popadaniem w używki, agresję itd.

Przecież to już nawet
@kiszczak: może ma bordo? może po prostu nie rozumiesz depresji bo nigdy jej nie miałeś? dla ciebie to może być śmieszne żałosne czy co tam chcesz, ale wiele jest osób z depresją. masz pewność, że u nikogo innego tak to nie wygląda?
@zbaszynek

może po prostu nie rozumiesz depresji bo nigdy jej nie miałeś?


Zapraszam poczytać o mnie pod tagiem #kiszczakchoruje
Mam dość duże doświadczenie pod tym kątem. Ba, współpracuję z fundacją Nie widać po mnie, często tam dyskutejemy na te sprawy i jeśli profesorowie, którzy zawodowo zajmują się tematem depresji zgadzają się, że takie przedstawianie tematu jest społecznie szkodliwe to ja w to wierzę.