Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam w różnych miejscach, jakie ludzie mają pomysły na życie, jeśli faktycznie AI w stylu chatGPT i jemu podobnych zajęłoby miejsce programistów (to czy ma w ogóle na to szanse to inna dyskusja).

Co drugi chce zostać stolarzem xD

Koledzy ze #stolarstwo szykujcie się na ewentualny zalew "konkurencji" xD

A tak całkiem serio, co byście robili, gdybyście musieli rzucić robotę w IT, z takiego czy innego powodu? Macie jakieś pomysły na siebie, czy raczej YOLO?

#chatgpt #pracait #programista15k #programista25k
  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: wiesz, ja tu zakładam taki skrajny przypadek, w stylu: podajesz ticket w Jirze jako input, a jako output dostajesz PR, testy, raporty z testów wydajnościowych i bezpieczeństwa. Taki totalnie sci-fi. I tak jak napisałem, #!$%@?ąc już od możliwości pojawienia się czegoś takiego.

nauczyłbym się korzystać czy programować coś związanego z AI


@AnonimoweLwiatko: jeśli powstałoby AI zdolne programować od A do Z (ponownie, pomijając realność), to po co miałby być człowiek, cokolwiek programujący,
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: chcesz mi powiedziec, ze bedziesz w stanie ai powiedziec jak zbudowac infrastrukture i polaczyc wszystkie kropki zeby byla w stanie duzy serwis obslugiwac. A nie bedziesz jej w stanie nauczyc klasc kafelki?
  • Odpowiedz
A nie bedziesz jej w stanie nauczyc klasc kafelki?


@qusqui21: nie "nie nauczyć", a to po prostu inny poziom trudności. Jedno robisz typowo wirtualnie, w drugim potrzebujesz ruchu, precyzji, manewrowania w ciasnych przestrzeniach, takie tam.

Czym innym jest nauczenie AI/ML czegoś, do czego ma dziesiątki GB danych wejściowych w internecie (coś jak GPT-3), a czym innym przycięcie kafelki, nałożenie kleju, przyłożenie do ściany i ustabilizowanie płytki, żeby się nie zsunęła/opadła, a potem pilnowania czy się nie zruszyła i ewentualne poprawianie tego. Jak wielka musiałaby być to maszyna? Jeśli takie AI miałoby zastąpić wszystkie prace, to musiałoby mieć możliwość wciskania się w ciasne przestrzenie, aby naprawić rury. I ponownie, jak bardzo jesteśmy w stanie zminiaturyzować te wszystkie chwytaki/ramiona, aby były nadal wystarczająco silne, aby odkręcić zapieczoną rurę? Aby były w stanie zareagować, jeśli w trakcie zakładania, nagle zruszy się drugi
  • Odpowiedz
Czym innym jest nauczenie AI/ML czegoś, do czego ma dziesiątki GB danych wejściowych w internecie (coś jak GPT-3), a czym innym przycięcie kafelki


@CytrynowySorbet: całą tą twoją dalszą argumentację można sparafrazować i odwrócić tak, żeby wykazywała, że tworzenie kompletnych aplikacji przez AI jest szalenie trudne i złożone. Tymczasem w tamtym przypadku zakładasz deus ex machina że "po prostu się dało", a tutaj argumentujesz obecną rzeczywistością i stanem technologii.

Tak postawiony
  • Odpowiedz
że tworzenie kompletnych aplikacji przez AI jest szalenie trudne i złożone.


@BennyLava: yyy, no bo jest? Czy ja gdziekolwiek napisałem, ze to proste? Zesraliście się obaj o jakieś gówno, gdzie zadałem baaaaaardzo teoretyczne pytanie o coś innego. Z całym szacunkiem, ale eot z mojej strony. Nie chce mi się prowadzić takich bezsensownych dyskusji.

Tymczasem w tamtym przypadku zakładasz deus ex machina że "po prostu się dało", a tutaj argumentujesz obecną
  • Odpowiedz
Nie piszę, że "po prostu się dało", a po prostu od 2 lat widać, że AI rozwija się w zastraszającym tempie.


@CytrynowySorbet: przecież dokładnie to napisałeś:

ja tu zakładam taki skrajny przypadek, w stylu: podajesz ticket w Jirze jako input, a jako output dostajesz PR, testy, raporty z testów wydajnościowych i bezpieczeństwa. Taki totalnie sci-fi. I tak jak napisałem, #!$%@?ąc już od możliwości pojawienia się czegoś takiego.


I jeszcze masz
  • Odpowiedz
@BennyLava: przeczytaj ignorancie ostatnie zdanie, które zacytowałeś:

totalne sci-fi i pomijając możliwości stworzenia czegoś takiego.


Wróć do podstawówki, bo czytanie ze zrozumieniem u ciebie leży.
  • Odpowiedz