Wpis z mikrobloga

Nazwy europejskich państw nie zostały utworzone na bazie losowania, tylko mają swoją przyczynę albo historię. Niektóre z tych historii są tak nietypowe, że gdyby nie to że są prawdziwe, to można by je uznać za absurdalne.

Akurat historia pochodzenia nazwy Polski nie powala, ale już np. takiej Hiszpanii może zadziwić., bo Fenicjanie nazwali ją Wyspą Góralek, bo zauważyli tam pełno takich małych ssaków. Tak, dobrze czytacie - wyspą.

Stąd wybrałem te, które wydały mi się najciekawsze, a ciekawość mierzyłem nieoczywistością, trudnością odgadnięcia????. Stąd w niecałe 8 minut prócz Hiszpanii poznacie historie nadania nazw Malcie, Włochom, Austrii, Niemcom i Ukrainie.

#europa #podroze #geografia #mapy #ciekawostkigeograficzne #nauka #ciekawekanaly
adametto - Nazwy europejskich państw nie zostały utworzone na bazie losowania, tylko ...
  • 5
Szkoda, że polskie nazwy wielu państw są złacinizowane. Np. zamiast Norwegia mogłoby być Norska, zamiast Finlandii Fińska, Hiszpania - Szpańska, Irlandia - Irska, Holandia - Niżoziemie (potworek językowy, wiem), Austria - Rakusy, Słowacja - Słowaczyzna, Turcja - Turska, itd.