Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do znawców bo jestem zielony w tej tematyce. Ojciec chce kupić monety z https://www.mennica-numizmaty.pl/ (reklamują się w gazetkach tv itp, ogólnie target to seniorzy) jak przypuszczam jest to jakiś rodzaj wałka lub po prostu mało warty numizmatyczny złom, chociaż nawet jeśli to trochę mnie dziwi, że taki zestaw 27 monet oferują po 249zł. Co o tym sądzicie, ma ktoś jakieś doświadczenia?

#numizmatyka
ubog - Mam pytanie do znawców bo jestem zielony w tej tematyce. Ojciec chce kupić mon...

źródło: 20230205_182301

Pobierz
  • 5
@ubog: Zaznaczę, że na numizmatyce się nie znam... więc to dyrdymały moga być, ale jak dla mnie to złom o wartości materiały, może kilka złotych + pudełko.
Dlaczego uważasz za wałek... takie rzeczy z reguły sa nic nie warte przecież, masz jakąś małą szansę, ze np za kilkadziesiąt lat tego nie będzie prawie wcale i jakiś kolekcjoner rzeczywiście odkupi to od ciebie za fortunę... Tylko szansa jest mała. Podobnie masz np.
@ubog: ja jestem kolekcjonerem i znam się bo w tym siedzę i kupuje regularnie całkiem drogie monety. Zapamiętaj raz na zawsze wszystko co platerowane to syf jeżeli chcesz zbierać prawdziwie warte monety to zbieraj te emitowane przez NBP które są lub będą na rynku. Lub historyczne srebro. Pozdrawiam