Wpis z mikrobloga

Mirki, może jesteście w temacie pracy i życia na Islandii. Chciałbym w tym roku zainwestować w siebie z myślą o emigracji na Islandię i zwiększeniu szansy na znalezienie pracy w tym kraju. Islandia ponieważ znam angielski a z tego co wiem w tym kraju ten język jest wystarczający do tego ma inne zalety jak duża siła nabywcza zarobków, natura.

Na teraz mógłbym wysyłać CV na stanowisko Elektryka spełniając wymagania. Zastanawiam się jedynie nad jedną sprawą. W Norwegii jeśli chodzi o uznanie polskich uprawnień w tamtym kraju należy postarać się o tzw. DSB. Procedura dobrze opisana, wszystko załatwia się online. Jak ta sprawa wygląda w Islandii? Jedyne co znalazłem to te informacje, co ciekawe na polskiej rządowej stronie.
https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00220
A link na tej stronie do islandzkiego Ministerstwa Przemysłu i Innowacji nie działa.

Jakie uprawnienia i być może dodatkową pracę można by jeszcze podjąć w Polsce aby miała ona wartość na Islandii? Myślałem o uprawnieniach na koparko-ładowarki i C+E, żurawie. Wszystkiego w ciągu roku nie ogarnę. Czy będąc zatrudniony jako operator koparki na budowie na Islandii będę mógł liczyć na pracę jedynie na tej koparce bez wychodzenia z maszyny w ciągu dnia?

Jechałbym tam sam na stałe, tak przynajmniej planuję na chwilę obecną. Mam sporo oszczędności na start jednak lepiej byłoby je za jakiś czas przeznaczyć na wkład własny na mieszkanie nie wydawać na bieżąco. Czy pracując tam w tego typu zawodach dam radę się utrzymać wynajmując pokój jednoosobowy, mając jakiś mały samochód, robiąc wypady weekendowe do 200km(śpiąc w samochodzie) nie wydając na ciuchy, elektronikę itp.

Czy na Islandii można łowić ryby na obiad za darmo, bez uprawnień i zgodnie z prawem? Wiadomo, że pogoda raczej częściej niż rzadziej na to nie pozwoli.

#islandia #emigrujzwykopem #elektryka #praca #pracbaza #operatormaszyn3k #operator #koparki #budowa
#emigracja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 2