Wpis z mikrobloga

Ma ktoś w rodzinie lub wśród przyjaciół osobę po prostatektomii radykalnej? (Usunięcie prostaty)

Mojemu ojcu wykryli niedawno #rak i zdecydował się na usunięcie stercza. Dwa dni temu usunęli mu cewnik i chłop jest załamany.
Kompletnie nie trzyma moczu. To jest jeden z minusów tego zabiegu. On jednak nie myślał, że to będzie tak wyglądać. Strasznie się tym przejął bo myślał, że będzie popuszczał czasem kilka kropelek a nie że będzie leciało niekontrolowanie jak z otwartego kranu.

Jakieś porady jak wasi bliscy sobie z tym radzili? Może ktoś bogatszy o doswiadczenia mógłby pomóc i opisać jak sobie z tym radzić? Sam nie wiem czego oczekiwać od was Mireczki. Najbardziej mnie interesują porady, typu czego nie robic, co bezwglednie robic, co jak najszybciej załatwić a najlepiej za darmo albo z refundacjami bo rodzice są biedni, ale tak fest biedni. Psycholog, jakies fundacje onkologiczne? Przydatne to czy naciaganie na kase albo strata czasu? To tak w skrócie. Jeśli macie jakieś tipu jak pomóc staruszkowi, który jest podłamany tym to chętnie przeczytam.

#onkologia #urologia #choroby #nfz #psychologia #pytaniedoeksperta
  • 3
@Overwatch-PL: NIe jestem jakimś znawcą, ale takie coś zapewnie bardzo wpływa na jego poczucie wartości. Mało osób na świecie go zrozumie, ale konsultacja z dobrym psychologiem na pewno nie zaszkodzi. To są skrajne emocje, które trzeba przepracować, ja bym go wysłał do specjalisty. Niech się trzyma dzielnie i niech wie, że nie ma powodu do wstydu!

PS. Fakt, że ktoś jest na tyle ubogi, że musi poważnie zastanawiać się nad takimi