Wpis z mikrobloga

Czy Muminki to dzieło filozoficzne? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, spotkałem się z reżyserem Pawłem Kuczyńskim, który już od dawna pasjonuje się bajką Tove Jansson. Starając się rozjaśnić świat Muminków, omówiliśmy znaczenie postaci Muminka, Taty i Mamy Muminka, Małej Mi, Włóczykija, Piżmowca, Paszczaka i Buki, wydobywając z Muminków jak najwięcej filozoficznej treści. Zapraszam do oglądania.

Odnośnik do filmu: Czy Muminki to dzieło filozoficzne?

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem doktorem filozofii, pisarzem, copywriterem i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga Przemyślane Kadry, gdzie co tydzień omawiam filozoficzne zagadnienia na filmowych przykładach.

#filozofia #film #kino #kultura #edukacja #muminki #bajki #bajkidziecinstwa #filmy #przemyslenia #ksiazki #przemyslanekadry
przemyslane_kadry - Czy Muminki to dzieło filozoficzne? Aby poznać odpowiedź na to py...

źródło: muminki miniatura

Pobierz
  • 3
@przemyslane_kadry:

Spoko. Wczoraj obejrzałem wstęp i mam taką małą uwagę, że byłoby lepiej gdybyś siedział dalej od kamery - prawdopodobnie przydałby Ci się mikrofon.
Bo kiedy siedzisz tak blisko, to w Twojej glacy odbija się światło z obu stron i przyłapałem się na tym, że próbuję zgadywać, jakie masz okno - czy zobaczę w odbiciu szprosy :D
A co do tematu to zapowiada się ciekawie.
Miłej niedzieli!