Wpis z mikrobloga

Wyniki spółek z portfela Assay Group za 2021 rok (a dokładnie z portfela Assay ASI)

Gdy rozmawia się z wszelkiej maści obrońcami Assaya, w pewnym momencie dochodzi się do kluczowej kwestii: czy startupy Assaya są perspektywiczne czy nie?
Poniżej skompilowałem wyniki finansowe publicznie dostepne w krs (https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df) oraz ze sprawozdania Assay ASI.
Jeśli gdzieś popełniłem błąd, to będę wdzięczny za wskazanie.
To też prośba do całego Assay, a w szczególności do nowego CFO Assaya - Tomku, jeśli coś jest tu niezgodne z Twoją wiedzą, to daj proszę znać!

Jak widzicie, prawdę powiadziała Pani Ola Mrozek, że w portfelu Assay Group znajdują się nie start upy, ale STRAT UPY.
Ale nie jest prawdą, że spółki przynoszą zyski. (screen w komentarzu).

Nie jest też prawdą to, co napisał Assay w swoim komentarzu na google:
"Do akwizycji spółek portfelowych podchodzimy bardzo uważnie i wybieramy te o wysokim poziomie rentowności,"
Bo nie ma rentowności, jeśli nie ma zysku. (screen w komentarzu)

Komentarz:
Tylko 2 spółki na 28 przyniosły zysk. Z 5 spółek Assay się wycofał.
Sam Assay ASI stracił ponad 20 mln zł w 2021r, a suma strat ze spółek przypadająca na Assay ASI to ok. 3,7 mln zł. Ale trzeba pamiętać, że Assay daje też pożyczki
spółkom na działalność, czyli na comiesięczne koszty. Więc ujemny cashflow jest dużo większy.
Cieszy, że nastąpił wzrost przychodów r/r o 74% (z 5,14 mln zł do 8,95 mln zł). Martwi natomiast, że suma strat zwiększyła się r/r o 264% (z 2,83 mln zł do 10,24 mln zł)
Ponadto suma strat jest większa niż przychody (10,24 mln zł wobec 8,95 mln zł).
Niech każdy oceni sam, czy "warto inwestować z Assay".
Assay zaczął działalność inwestycyjną w 2017r. jako Assay Investments. Od 2019r. jako ASI. Po ilu latach mają się pojawić te mityczne zyski Assay, które pozwolą
spłacić kilkadziesiąt milionów złotych pożyczek?


Jak czytać tabelkę:
Spółki wziąłem ze sprawozdania finansowego Assay ASI za 2021r. Przy okazji porównałem do roku 2020.
W kolumnie zysk/strata, jeśli był zysk, to pole jest jasno zielone. Strata lub brak danych jest na różowo/czerwono.
Szare komórki oznaczają, że danej spółki jeszcze nie było w portfelu (w 2020r.) albo już nie było (w 2021r.).
Białe pole za 2021r. oznacza wartość pochodzącą z szacunków Assay ASI zawartą w informacjach dodatkowych ze sprawozdania finansowego za 2021r.
Fioletowe kolumny wskazują udział Assay ASI w danej spółce i przypadającą na Assay proporcjonalną stratę (lub zysk).
Na dole sumy wartości z kolumn.

#assay
#assaygroup
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje
#startup
#venturecapital
#knf

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel
assay opinie
jak działa assay
Pobierz virgola - Wyniki spółek z portfela Assay Group za 2021 rok (a dokładnie z portfela As...
źródło: wyniki spolek za 2021
  • 49
@virgola nie bierz tego do siebie ale gadasz żeby gadać teraz. oni mają w tym interes w postaci hajsu. także przyrównywanie się do nich nie jest chyba dobrym pomysłem. tak czułem że odpowiedź będzie w kategoriach "z dupy". no nic. działajcie se dalej
@Scutacarus: jakiego chajsu? Przecież mają straty! O jakim pozyskiwaniu chajsu mówisz? Masz jakąś racjonalną odpowiedź na to pytanie? Pytam poważnie.

A ja Ci odpowiedziałem całkowicie poważnie: żeby klienci będą mogli podjąć świadomą decyzję czy pożyczyć im kasę czy nie. Nic więcej.
@virgola nie zablokowalem Cie tylko tag bo nie mogę przestać go obserwować.

nie kupuję tego. fajnie że działasz ale nie kupuję tego tłumaczenia. mam chyba prawo?

a zarząd chyba jakiś hajs bierze za swoją działalność i dobrze wiesz że o ten hajs mi chodzilo
@Scutacarus: może to kwestia wykopu 2.0, bo nie mogę Ci wysłać priva, chyba, że masz zablokowane wiadomości w ogóle.

Możesz nie kupować mojego tłumaczenia, ale ja nie mam innego. Nie mam też jak tego udowodnić. Dopóki KNF i UOKiK jadą w kulki ludzie są prawie bezbronni.

No dobrze, to pozwól, że zapytam - skoro już jakiś czas śledzisz temat - jeszcze o dwie rzeczy: jak oceniasz, jakie jest ryzyko modelu działania
@virgola wydaje mi się że jak wszedl 2.0 to odblokowywalem ale były robione zmiany może jakieś jeszcze.

gadasz typowo.jak.akwizytor lub handlowiec. pracowałeś dla nich ale nie wyszło czy co?

oceniam tak że jak ktoś ma hajs i wkłada go w takie miejsca to jego sprawa i jego strata. nie podchodź mnie w takie gierki z zadawaniem mi pytan bo to też na mnie nie działa..zwyczajnie cię oleje jako że słabo ci idzie
@Scutacarus: To spróbuj mi wysłac priva. Wszystko zepsuli na tym portalu.

"interes w postaci hajsu", "pozyskiwanie hajsu", "zarabianie kasy" - zasadniczo wydaje mi się, że podobna sprawa. Nie wiem o co Ci chodzi.

gadasz typowo.jak.akwizytor lub handlowiec. pracowałeś dla nich ale nie wyszło czy co?

Nie pracowałem dla nich. Nie pożyczałem, nie inwestowałem. Nie mam żadnego zwiazku.

oceniam tak że jak ktoś ma hajs i wkłada go w takie miejsca to
@virgola: hehe ....dobre sobie.....ideologie.....większość żyje przecież dla ideologii, ideii.....tylko jedni żyją w kłamstwie całe życie, a inni nie muszą. Do tego w te kłamstwa wciągają innych....bo przecież hajs się musi zgadzać. Przecież ,,łowienie frajerów,, też jest...ideologią....wkłada się w to pomysł, myśli, poświęca swój czas, a później ,,strzepuje,, się nad każdym klientem. A on nadal nie wie o co chodzi....
@Scutacarus: A Ty nie sekciarz? Hehe...nie udało Ci się nic z Twoich komentarzy,a jednak napisałeś i obserwujesz, tzn. Coś tam cię zainteresowało .....nie wnikam ...trzymaj się. I nie zachowuj się jak kochanka z dwubiegunówką, albo jak np. Lewinsky z cygarem między pośladkami.
nie odwracaj kota ogonem


@Scutacarus: Odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania, Ty na moje prawie żadne. Tak właśnie robią assayowcy. Transparentność zero. Strzelam, że dałeś pożyczkę, ale wyparcie bywa mocne.

Przestrzeganie przed ryzykiem może dziwić jedynie człowieka, który tego ryzyka nie dostrzega. Nawet KNF je dostrzegł i dał postulaty, żeby zablokować pożyczki:
https://wykop.pl/link/6962627/knf-chce-chronic-ciulaczy-przed-ryzykownymi-inwestycjami-z-asi

No, albo tam pracujesz.
Trzymaj sie.
@virgola @kamil_kamil12345K

xD obaj robicie jakieś założenia. nie inwestuje w żadne instrumenty finansowe włącznie z lokatami w banku a Wy macie gotowa teorie. szanuje. ale o wy odlatujecie bo ktokolwiek zakwestionuje wasze intencje jest odrasu assayowcem czy jak se to mityczne zwierzę nazywacie.

i KNF o tym ostrzega bo ma taką pracę. i nie wierzę że to jest wasze hobby i nie kupuje waszej wersji ze robicie to dla dobra świata bo
@Scutacarus:

KNF o tym ostrzega

No właśnie nie strzega.

nie kupuje waszej wersji ze robicie to dla dobra świata bo takich firm które tną ludzi w #!$%@? jest wiele a wy wybraliście ta.

Akurat ta znajduje się w rejestrze ZASI. Pokaż mi inną, która działa w ten sposób.

wyjaśnij mi po co mam odpowiadać na:

jak oceniasz, jakie jest ryzyko modelu działania Assaya? Oraz: kto to ryzyko ponosi?

W zasadzie to
@virgola nie kwestionuje zasadności tylko wasze intencje.

go do pracy to użyłem czasu przeszłego.
czyli co 2 lata temu znajomy chciał Cie wkręcic w assay a Tobie zapaliła się lampka i zaczęła o tym informować w necie zużywając na to nie jakieś.najmnieksze zasoby bo sporo czasu zapewne poświęcasz na te analizy?
@Scutacarus: Po co pytasz o intencje, jeśli sam zadajesz pytania, a później sam sobie na nie odpowiadasz. My też nie musimy się przed nikim tłumaczyć z internetu dlaczego? Liczy się wiarygodna informacja, wiedza i doświadczenie. Ja też mogę zadać Ci teoretycznie pytanie: Dlaczego dnia 1.02.23 napisałeś pod tym wpisem na #assay? To pytanie podobnie brzmi.
@Scutacarus:

nie kwestionuje zasadności tylko wasze intencje.

Tak jak mówiłem: nie da się udowodnić dobrych intencji. Czego oczekujesz? I pozwól, że będę mówił za siebie.

go do pracy to użyłem czasu przeszłego.

Nigdy nie pracowałem, ani nie miałem propozycji. Trafiłem na ofertę Assay przypadkiem, przez znajomego, który dostał ofertę pożyczki. Pisałem o tym na tagu wielokrotnie.

bo sporo czasu zapewne poświęcasz na te analizy?

Może trochę to zabiera, ale w zasadzie