Wpis z mikrobloga

@ChwilowaPomaranczka: każdy dysk powinien mieć podane przez producenta TBW czyli ile danych można zapisać zanim powinien zacząć się psuć. No i szukaj dysku TLC a nie QLC jak masz budżet bo to większa przeżywalność.
@ChwilowaPomaranczka: to spokojnie bierz. Tzn takie wlasnie na allegro wyskakiwaly mi po ok 290.

@Megawonsz_dziewienc a realnie wszystko od znanych marek sie sprawdzi w domowym uzytkowaniu. Tak na M2 jak SATA.

Roznice widac glownie w specjalnych programach do testowania dyskow. Przy wlaczaniu gier czy systemu bedzie to moze kilka sekund miedzy budzetowymi a topowymi dyskami.
@ChwilowaPomaranczka: 22110 to rozmiar złącza pierwsze dwie cyfry to szerokość złącza. Czyli 22mm, czyli jak najbardziej się zmieści . kolejne cyfry to długość dysku jaka można zainstalować. W przypadku WD jest to klasyczna 80. Natomiast Twoja płyta główna obsługuje dyski do 110mm na obu złączach. Także nie ma z tym problemu.
@ChwilowaPomaranczka: tak. Nie wiem ile masz miejsc na dysk m2. Ale wkładając w jedno, przestanie działać ci złącze sata 1. Będziesz miał w instrukcji płyty głównej które się wyłączy.
Złapałem się na tym jak montowałem pierwszy raz taki dysk xD

Jak ci płyta nie obsługuje powiedzmy pcie 4 a dysk jest na pcie 4 to będzie działał ale wolniej - nie martw się, nie odczujesz absolutnie żadnej różnicy.
Ale wkładając w jedno, przestanie działać ci złącze sata 1. Będziesz miał w instrukcji płyty głównej które się wyłączy.

Złapałem się na tym jak montowałem pierwszy raz taki dysk xD


@Megawonsz_dziewienc: Co za #!$%@?. Tak miałeś w przypadku swojego modelu mobo i tyle, skąd wiesz że op ma tę samą płytę co ty?

To nie jest żaden standard tylko wyjątek, większość płyt nie działa w ten sposób.