Wpis z mikrobloga

@mookie

z tymi 2 milionami to bym nie przesadzal, ale trend jaki jest każdy chyba widzi.

popatrzmy też na liczby - przecież na 1. rzut oka widać, że te liczby najmu i ilość uchodźców w ogóle do siebie nie przystają - w ogóle.....

niech będzie że milion uchodźców "zjadło" 20.000 mieszkań na najem..... to co, po 50 statystycznie tam mieszkają?.....

wg mnie ten wykres w ogóle nie oddaje liczb jakie panują na
@mookie: wszedłem z ciekawości dzisiaj na olx na Łódź, zobaczyć jak wygląda sytuacja z wynajmem mieszkań/pokoi bo sam czegoś dla siebie będę niedługo szukał, to ludzie chcą chore pieniądze za jakieś rudery/klitki w głowie się nie mieści.

@del855 prawdziwi uchodźcy to zostali rozdysponowani po prywatnych domach.
Dla przykładu Lutomiersk pod Łodzią przyjął jakąś ilość, najpierw wystosowali zapytanie do mieszkańców kto jest gotów przyjąć kogoś pod swój dach, potem przyjechały autokary i
@olokynsims

a jak rozpoznać prawdziwego od nieprawdziwego? ;)

dlatego napisałem że najem oficjalny i nieoficjalny gdzie ten drugi mieści w sobie grzecznościowe użyczenie lokalu.

nie zmienia to nic w liczbach - ci ludzie gdzieś się pomiescili, zajęli mieszkania które wcześniej stały puste, a których ponoć nie było.... i jak wyjadą to część z nich może już pusta nie zostać
@mookie: Zauważyłem też, ze na grupach na FB dotyczących wynajmu (Kraków) bardzo dużo jest ogłoszeń typu "zwalniam/odstąpie pokój" Nie są one od właściciela a najemcy, który pewnie musiał wynająć cokolwiek w szczycie problemu uchodźczego i teraz chce się pozbyć problemu, przeczuwając możliwość wynajęcie czegoś taniej. Wielkich spadków cen raczej bym nie przewidywał ale przynajmniej będzie jakiś wybór
3. jeśli nastapi masowy exodus uchodźców (a wg dekalracji 90% chce się z stąd zawinąć) to powstanie potężna wyrwa na rynku najmu, bo siłą rzeczy pojawiały się na nim nowe mieszkania które wcześniej na nim nie fukcjniwalay (tzn słynne pustostany) i po uchodźcach raczej nie znikna


@del855: Ja to już dawno temu zauważyłem i od tamtego czasu miałem rozważania, czy jest sens się dalej pchać w rynek nieruchomości mieszkaniowych, a jeżeli
@neeet:

no tak, 90% od razu to nie, bo jak wszyscy nagle wyjada to zalamia rynek i sie okaze ze da rade wynajac polowe taniej, wiec z automatu jaks czesc uchodzcow moze to jednak zachecic do zostania, to nie sa rozwiazania 0/1

Jesli wojna sie skonczy - to niech lanlordy sie mocno trzymaja, moga byc potrzebne extra szkolenie grup wsparcia organizowane przez midela, bo bedzie ciezko.... :)