Wpis z mikrobloga

wątpię za zakręcasz kran i tylko puszczasz wodę jak potrzebujesz


@opk20: ja jak jeszcze nie miałam zmywarki to wstawiałam zawsze największe naczynia na dół (garnek, forma do pieczenia itd) żeby służyły jako taka miednica. Wkładałam tam wszystkie sztućce i talerze. Wtedy zaczynałam pierwszą fazę mycia - opłukiwałam kilka najbrudniejszych rzeczy, a te jakieś 2-3 lity wody leciało do tych garnków i je wypełniało, żeby robić wstępne mycie dla sztućów i talerzy.
@molksiazkowy1111 zmywarka ikea. Używam proszku ludwik do zmywarki (koszt 15gr około). Wsypuje zawsze pół zalecanej porcji. wszystko idealnie umyte. Raz na kilka myć coś się nie domyje bo np będzie się stykało i tyle. ładuje się bez problemów, zero. Sama sie otwiera na koniec i po 1h wszystko suche i tyle. oszczędność czasu kosmiczna. pieniedzy bez zmaczenia ale wychodzi podobnie
@kemek: Spójrz,ile energii zużywa. W 1 wiadomości pisałem, że woda to pikuś.
@natasha-1410 Widziałem. Jakiego proszku używasz?
@miki4ever Normalnie. Zupa gotowana w dużym garnku. Potem następnego dnia przelewa się do garnka/rondla dla wszystkich osób. Dziennie 1 rondel do mycia. Tak samo drugie danie. Jednego dnia smaży się kotlety, a kolejnego się tylko podgrzewa.
@IlawaNidzica Chyba nie zrozumiałeś obliczeń
@IlawaNidzica Układasz najbrudniejsze talerze na sam dół "pojemnika namaczającego"? Jak tak to chyba
@molksiazkowy1111 Ludzie chwalą proszek z Ludwika, ja kupuję marki własnej z Kauflandu (raz zamawiałam przez Allegro marki własnej Edeki - jedno w jedno to samo co z Kauflandu, taka sama masa, identyczne opakowanie, zawartość, tylko inna grafika).

Wszystko elegancko domywa, wychodzi taniej, same zalety. Problemem niedomywania może być też to, że środka w kapsułce/kostce jest po prostu za dużo. Niby nielogiczne, a jednak. Kostka to tak naprawdę ogromną porcja sprasowanego proszku w
@molksiazkowy1111:
Też mam zmywarkę Whirlpool (wio 133 ple czy jakoś tak) i domywa wszystko idealnie, jak się odpowiednio ułoży naczynia. Nie wiem co jest w twojej nie tak, ale możesz mieć pozatykane dysze w ramionach, możesz nie mieć włączonej opcji, że używasz tabletek (choć nie wiem co to zmienia, ale u mnie trzeba wydusić przycisk), może ci się jakieś ramię blokowac.
Ja u siebie używam proszku Ludwik i mogę ci go
@d00v: Wszyscy zawsze piszą, gadają, że zmywarka to oszczędność kasy.


@molksiazkowy1111:
Nie no wątpię xD
1. Trzeba kupić zwywarke
2. Tabletki, nabłyszczacz, sól
3. Serwis (nawet zwykłe czyszczenie co jakiś czas)
4. Prąd

Nie ma szans żeby wyszło taniej, chyba że przeliczać by jeszcze swój czas spędzony na myciu ręcznym na roboczogodziny to może przy jakiejś większej stawce xD
Z resztą chyba tylko polaki mogą nad tym dywagować że ło
@molksiazkowy1111: Ja wszystko przeliczam na najważniejszą walutę, czyli czas. Nie wiem ile zarabiasz, ale ja nienajgorzej, i wolę spędzić godzinę robiąc to co umiem (i lubię) robić żeby potem nie musieć robić takich głupot jak ręczne zmywanie naczyń