Wpis z mikrobloga

@menelki: Tłuszcz zmywa. Osad (chyba kamień) za cholerę nie zmyje. Tak, używam soli. Nawet testowałem twardość wody, aby odpowiednio ustawić zmywarkę.
@emesc Przecież w tym 1 kWh jest już ujęte podgrzewanie wody. Tabletki też uwzględniłem (a do mycia ręcznego płyn do naczyń). Ścieków faktycznie nie uwzględniłem.
Wiesz ile kosztuje 1 m3 zimnej wody? 3,6-4 zł. To jest 1000 l.


@molksiazkowy1111: Czy każdą oszczędność trzeba przeliczyć na złotówki?
To oszczędność wód gruntowych, których zasoby cały czas maleją, to mniejsze zużycie pomp przy ujęciu i mniej prac konserwacyjnych.

I twój zaoszczędzony czas, który możesz przeznaczyć na coś pożyteczniejszego niż pisanie dyrdymałów na Wykopie. Aczkolwiek to twój czas, więc nie będę się do niego mieszał ;)
Nawet garnka w którym gotowałem jajka na twardo nie potrafi umyć. Nie ważne jaki program, eco, 6 zmysł, intensywny, dezynfekujący. Zawsze zostaje brud w garnku.


@molksiazkowy1111: No to jest kamień, może masz bardzo twardą wodę i źle ustawioną zmywarkę. Ja nie wiem jakiej chemii używają ludzie którym nie domywają się naczynia, ja niczego nie płuczę, wrzucam czasem 2-3 dniowe odstane uwalone wszystkim zaschnięte naczynia i zmywarka bez problemów to domywa
@picasssss1: Nie prąd, tylko energia elektryczna. Nawet nie potrafisz napisać jednego zdania bez błędów:

Nawet dziewczyna, która była wielką fanką ręcznego mycia już nic nie myje ręcznie, jest po prostu wygodniej i tyle, a że będzie parę zł drożej, bo prąd? Serio?