Wpis z mikrobloga

Już widzę jak w 1 min ładujesz. Kombinacje jak ułożyć w szufladzie, aby zmywarka umyła naczynia. Nie zrobisz piramidy, bo wtedy nie domyje. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby zmywarka wszystko dobrze umyła i trzeba poprawiać "ręcznie".


Jak się ma więcej niż 90 pkt IQ to jesteś w stanie nauczyć się raz jak wkładać i potem idzie szybko to zrobić w 1-2 minuty, na pewno szybciej niż zmywać ręcznie.

Nie ośmieszaj mnie.
@Jabel: Śmieszą mnie te artykuły. Czas w którym zmywarka zmywa liczą ile by ktoś zarobił. Nie, nie zarobiłby. To jest czas wolny. Jak używasz zmywarki, pralki, odkurzacza i kosiarki (która sama kosi) to będziesz mógł pracować 24 godz./dobę? 3/4 wykopków w tym czasie ogląda ogłupiąjącą tv albo promujące homo netflixa. Żeby chociaż jakieś mieli hobby, a nie zapchajdziury wolnego czasu... Dodatkowo obecne ceny są zupełnie inne.
@molksiazkowy1111:

Jesteś debilem xD

Zmywarka np: Whirpool WSIO 3034 PFE X cena 1599 zł, zużycie katalogowe: (dla 10 kpl naczyń): 9 litrów, 0,67 kWh)

Koszty wody Warszawa: 1 m3 wody zimnej - 10 zł; 1 m3 wody ciepłej: - 20 zł
Zmywanie ręczne (dane z googli co prawda) dla 10 kpl naczyń!: 80 litrów (w tym 60 litrów zimnej, 20 litrów ciepłej)
Koszt kapsułek z allegro finish quantum all in 1:
ile zużywasz litrów wody do zmywania ręcznego bo zmywarka 6-8L, a wątpię za zakręcasz kran i tylko puszczasz wodę jak potrzebujesz.


@opk20: Właśnie sprawdziłem - umycie 5 talerzy, patelni z poranną jajecznicą, chochli i ok 10 sztuk sztućców zajęło mi 3 minuty. W tym czasie podejrzewam, że przez 2 minuty musiała lecieć woda co się równa 8 litrom (też sprawdziłem - w 1 minutę lecą 4 litry gorącej wody u mnie
@WhiteS: W trybie eco. Wykopek pisał, że zmywarka zużywa 6 litrów wody. 80 l wody to jest 16 min mycia bez zakręcania kranu. Czemu wyskakujesz z ludwikiem, który nie jest ekonomiczny? Fairy jest znacznie wydajniejszy.
Dolicz sól do zmywarki (1 kg idzie na 3-4 miesiące)
Myję zimną wodą, bo naprawdę mam taką temp. Pisałem, że nie mieszkam w mieszkaniu, tylko bloku. Może dlatego, że na 11 piętrze to po drodze woda
@Rorschak: Gdzie napisałem, że zmywanie ręczne zajmuje mniej czasu? Cały czas piszę, że to zmywarka jest nieekonomiczna (koszty zmywania wyższe).
@Urajah Jak jesteś gadem (wężem, czy jakimś gekonem) i musisz myć wrzątkiem, to dodaj 20 groszy do mycia ręcznego.
Nie wiem, jak możecie liczyć, że zmywarka jest bardziej ekonomiczna, niż mycie ręczne. Przecież ona w ogóle się nie opłaca. Chyba jesteście takimi samymi przedstawicielami co właściciele termomixów. Kupili barachło i nie chcą się przyznać, że wydali kasę w błoto.


@molksiazkowy1111: najlepsza opcja to zatrudnić sprzątaczkę do ładowania naczyń do zmywarki.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Woda to pikuś. Wiesz ile kosztuje 1 m3 zimnej wody? 3,6-4 zł. To jest 1000 l. Ile wody zużywasz przy zmywaniu ręcznym?

Min. 10PLN za 1m3.

Teraz policz te gówno zwane zmywarką:

kapsułka, 50 gr.

Używam tańszych (nie all in one), osobno sól i nabłyszczacz. Wychodzi 30gr/szt.
Nabłyszczacz - nie wiem ile wyjdzie od zmywania. :P

1 kWh - 70 gr (w tym będzie 1 zł).

sól - przyjmijmy 10 gr.

Wg
kemek - >Woda to pikuś. Wiesz ile kosztuje 1 m3 zimnej wody? 3,6-4 zł. To jest 1000 l...