Wpis z mikrobloga

Co kieruje ludźmi, którzy piją dużo napojów energetycznych? W pracy mówia jedni, że smak, a inni że pomaga im to przetrwać dzień.
Mało kto się potem zastanawia jakie są tego skutki uboczne chyba. W pracy mam wrażenie, że jestem jedyną osobą, która nie pije tego bo mój żołądek nie potrafi potem normalnie funkcjonować.
#napoje #energetyki #chemia
Von_Kaevum - Co kieruje ludźmi, którzy piją dużo napojów energetycznych? W pracy mówi...

źródło: temp_file.png4944503096499835251

Pobierz
  • 32
W pracy mówia jedni, że smak


@Von_Kaevum: smak chemicznego ulepku, mniam XD

inni że pomaga im to przetrwać dzień


Ta, szczególnie jak daje ci kopa na ledwie 2-3 godziny, a potem jesteś flakiem

Co kieruje ludźmi, którzy piją dużo napojów energetycznych?


Po prostu chęć picia czegoś słodkiego i chyba ignorancja na skutki uboczne ciągłego picia tego gówna.
@Von_Kaevum: Dla mnie picie energetyków to jest jak dla kogoś innego picie piwa, tyle że bez kalorii i bez alkoholu. Są po prostu dobre, mają dużo różnych smaków, więc się nie nudzą, a do tego nie mają cukru, więc można je pić bez wyrzutów. Problemów żołądkowych nie mam, nadpobudliwości tym bardziej, więc jakie inne skutki uboczne mają?
@klefonafide: wypicie takiej puchy czy dwóch powoduje skoki ciśnienia przez zawartość kofeiny+-tauryny i cukru. Obciąża nadmiernie trzustkę, a skoki ciśnienia mogą rozwalić co wrażliwsze organy, jak oczy, uszy etc.
jakie są?


@klefonafide niacyna (B3) zawarta w energetykach, w nadmiarze powoduje zniszczenie wątroby podobne do marskości wątroby u alkoholików
jedna pucha na jakiś czas powinna być ok
@Von_Kaevum: Nic nie kieruje. Jeden lubi kawę, drugi energetyki. Jasne, nie są zdrowe, ale też nie ma ich co demonizować. Ot kofeina połączona z cukrem i tauryną. W sumie jak ktoś sobie robi podwójne espresso i da do tego dużo cukru to się jakoś bardzo nie rożni.
Ja np. lubię sobie wypić Red Bulla przed treningiem, lepiej mi się ćwiczy, niż po kawie. I mniej mi "siedzi" na żołądku.
Główny problem
@Von_Kaevum: 5 lat piłem energetyki, codziennie po jednym w pracy, gdy miałem urlop wolne, nie piłem. gasiły pragnienie, bardziej stawiały na nogi. Przestałem pić tylko ze względu na pieniądze.
Nie odnotowałem po tych 5 latach żadnych skutków ubocznych. Gdy przestałem pić (3 msc temu) też nie widzę żadnych plusów przestania poza tym że zostaje mi więcej kasy. Przerzuciłem się na sok i wydaje 1.90zł dziennie, a nie 4.30zł. bo muszę mieć