Wpis z mikrobloga

Serio nie widzę żadnych zalet SUVa. Patrzyłem dzisiaj na Mazdę CX5 i Forda Kugę. Podobno wsiada i wysiada się łatwiej? Ja mam 186cm i ciężko mi wsiąść bo trzeba się podpierać. Do teraz mnie wszystko boli od tego wsiadania. Pozycja za kierownicą beznadziejna, martwe pola itd. Przy takich rozmiarach auta wcale nie ma dużo więcej miejsca a pojemność bagażnika też nie zachwyca. Ludzie to chyba kupują tylko i wyłącznie bo mają taki atawizm "siedzę wyżej więc jestem ważniejszy". #motoryzacja
  • 21
@DrCieplak: Ty jesteś jakiś niepełnosprawny? Dopiero w cx60 czy innym bmw x5 trzeba wspinać się do auta. Mam taki sam wzrost i suvy jakie cx5 czy bmw x3 są cudowne do wsiadania, bo fotel jest na wysokości miednicy, więc tylko podciągam nieco nogę i się wślizguję.

Martwe pola duże? A z jakim kombi to porównywałeś?

Rozmiary nie mają być większe, bo uwaga.... zewnętrzne rozmiary są bardzo podobne. Tylko na wysokość te
@DrCieplak: Zalety posiadania suva to: O wiele mniej ludzi ci siada na tyłku i podjeżdża na 0,5 metra, nie wymuszają ci z wjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie rażą cię światła. No i zjeżdżają szybciej z lewego pasa. Mi się suvem jeździ o wiele spokojniej przez to niż hatchbackiem. A co do wad to zgadzam się gorsze pole widzenia, o wiele gorzej się jeździ ciasnymi uliczkami, parkowanie to w sumie bez zmian
przełączając na stałe 4x4 auto jedzie jak po sznurku i nie ma wrażenia że auto gubi trakcje i się ślizga XD


@lentilek: Where is fun in that? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O wiele mniej ludzi ci siada na tyłku i podjeżdża na 0,5 metra, nie wymuszają ci z wjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie rażą cię światła. No i zjeżdżają szybciej z lewego pasa.


@lentilek sorry ale trochę Cię poniosło z tymi zaletami xD Już #!$%@?ąc od tego że teraz suvem nazywane jest wszystko co ma podniesiony prześwit o 3 cm względem zwykłego kompakta a później mijasz takiego cadilaca escalade, land cruisera czy raczej
@crejzus: Mówię ci jak jest, bo jeżdżę tym i tym i jadąc suvem nie zdarza mi się żeby ktoś podjeżdżał 1 metr ode mnie na lewym pasie już nie mówiąc o miganiu długimi . Wiadomo cx5 czy Kuga to nie są jakieś potężne suvy typu x5 czy q7. Ale jeżdżąc autami typu x3 czy q5 tak odczuwam. Zdaje sobie sprawę że są one podobnej wielkości jak cx5 ale mają bardziej agresywny
@cwlmod: Jadąc 110 km/h na zakręcie czuć jak auto zaczyna tracić trakcję to nic fajnego XD No ale tylko w zimę są takie atrakcje XD Jak chcesz pobawić się w drift to wyłączasz trakcje i dajesz tryb sport i z napędem 4x4 i o wiele fajniej się slizga niż napędem na przód i zabawa z ręcznym XD Z napędem na tył nie miał przyjemności się bawić ale pewnie frajda większa niż
@lentilek: nie chodzi tylko o SUV ale o gabaryty jako takie,
ja na zmianę jeżdżę miejskim pierdzidełkiem i 10-letnim premium A4 i wszystko co opisałeś dotyczy pierdzidełka, podjeżdżanie pod dupę, lekkie wymuszenia, celowe przyblokowywanie przy zmianie pasa, tj. włączam kierunkowskaz to przyspieszą abym nie zmienił pasa przed nimi , itd..
a jak jadę A4 ta sama ulica, ta sama trasa, te same prędkości no to zupełne przeciwieństwo, ludzie to debile
@SpalaczBenzyny: Praktycznie w cenie tej Mazdy CX5 jest ford focus active :) A droższa od niej jest choćby Kia Stinger. Ludziom się coś pomylilo że SUV musi być droższy. Ja ta mazdę mógłbym kupić dzisiaj za gotówkę ale jak widzisz można nie chcieć SUVa z innych powodów.
@lentilek: BMW X5 nie jest dużo większy niż Mazda CX5 chyba że patrzyłem na złe źródło. Edit: właśnie jak to jest z tym prowadzeniem suva? Handlarz zapewniał że Mazda dobrze trzyma się drogi i nie przechyla na zakrętach.
@cwlmod: Chodzi mi o typa który potrafi wysiąść z Tucsona za 110k i pogardliwie patrzeć na kogoś kto wysiada z kompakta a on może być droższy. BMW X5 długość 466, Mazda 455. BMW X5 wysokość 170 Mazda 168. Różnica minimalna.
@DrCieplak: No jak spojrzeć na liczby to suvy nie są jakoś o wiele większe od normlanych aut. Ale za sprawą innej sylwetki, kształtu wydają się większe optycznie, ford, mazda mają bardziej okrągłe kształty przez co znacząco wydają się mniejsze od np. niemieckich marek. Które są bardziej kanciaste XD Bo innego wytłumaczenia nie mam XD Różnice 10 cm tak btw w aucie sporo robią wiem wydaję się co to jest 10 cm
@lentilek: On bzdury napisał. X5 ma długość ponad 4.9 metra i jest o 25cm dłuższa od mniejszego rozmiaru tj x3. Suvy są zaskakująco tak samo długie jak odpowiedniki kombi, marginalnie szersze i dużo wyższe.

Kiedyś byłem hejterem suvów, ale już nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)