Wpis z mikrobloga

Robiłem mały remont, i zawiesiłem taką 30kg półkę na 2 kołkach rozporowych uniwersalnych (10mm x 5cm) i ogólnie to siedzą stabilnie bardzo, nie da się ich ruszyć a próbowałem. Wcześniej przez kilka lat wisiała na podobnych kołkach (chyba), na pewno też były 10mm x 5cm. I zastanawiam się czy to nie spadnie, bo w sumie wisi ona nad łóżkiem ???? (wcześniej też wisiała). Ściana to 1-1.5cm gipsu potem beton.

#mieszkanie #remontujzwykopem #remont #nieruchomosci #budownictwo #budowadomu #inzynieria
  • 12
Kilka książek i rzutnik, nic ciężkiego. Próbowałem tą półkę przyciskać mocniej żeby sprawdzić czy coś się rusza ale siedzi stabilnie. Czy jest możliwość żeby ten kołek tak nagle wypadł czy raczej jeśli już to z dnia na dzień będzie się lekko wysuwał?
@MasterOf8: każdy kołek ma określona nośność i to powinno być traktowane jako górna granica, chociaż ja bym nie chciał żeby przekraczał nawet 50% swojej wytrzymałości
dla pewności to trzeba otwory zrobić na wylot, wstawić śruby i przykręcić nakrętki po drugiej stronie ściany

hehe


@lewkanapowy: O ile ściana wytrzyma. Bo taki 5-8 cm beton komórkowy to już niekoniecznie.