Wpis z mikrobloga

https://wykop.pl/link/6999315/61-uchodzcow-z-ukrainy-wciaz-pozostaje-bez-pracy

I cyk kolejna manipulacja na wykopie. Znalezisko stawia śmiałą tezę, że jedynie 40% uchodźców z Ukrainy w Polsce ma pracę, kiedy w artykule napisane jest, że raport na podstawie, którego ta statystyka wyszła pochodzi z ankiety 950 osób zainteresowanych programem "zatrudnieniem i rozwojem kompetencji w ramach programu „Wygraj Rozwój”", czyli to tak jakby zrobić ankiete w szpitalu i dziwić się, że prawie wszyscy są chorzy. xD

Badanie zrealizowano od września do końca listopada 2022 r. na próbie 950 uchodźców z Ukrainy, którzy byli zainteresowani zatrudnieniem i rozwojem kompetencji w ramach programu „Wygraj Rozwój”.(PAP)


Oczywiście nie zabrakło miliarda onuc, które zarzucają uchodźcom lenistwo i pasożytnictwo na Polsce, atakując ich bez powodu.
Moderacja oczywiście sobie śpi, taki ot portal dezinformacyjny.

  • 14
@BayzedMan: I jeszcze te teksty w których liżą się po jajcach:

@kxniec "Jak to szło? "dajcie im trzy miesiące, żeby znaleźli pracę i się usamodzielnili, bo dopiero przyjechali""
@pajdo "A co tam! Stać nas! "Najważniejsze, że na nas bomby nie spadają"."
@guria "Wyciagają tylko 500+ i zasiłki i płaicmy na ich opiekę zdrowotną to po co mają pracować?"
@peter1616 "Uciąć socjal to od razu pójdą do roboty. Co my Ukraina, że
  • 0
@jankes83
Masz jakieś inne dane?
Bo jak jeszcze do lata instytucje Państwowe w zeszłym roku ciągle publikowały to jakoś teraz ciężko.
  • 0
@jankes83
Mam dane z tego artykułu. Są dane do okolic wakacji 2022 z instytucji Państwowych.
Ty masz swoje wysrywy z Instytutu danych z dupy, że każdy kto nie ma wizji świata jak Ty to onuca.( ͡º ͜ʖ͡º)
Mam dane z tego artykułu. Są dane do okolic wakacji 2022 z instytucji Państwowych.


@qLA: Masz dane z instytutu, który przeprowadzał badania wśród ludzi szukających pracy. Jeszcze nie zaczaiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • 0
@jankes83
Ale ja ogarniam, że te dane są słabe.
Natomiast Ty nijak nie podwažasz informacji z nich płynących, tylko sposób ich pozyskania.
Ja byłem ciekaw danych, które pokazują inne liczby, bo liczby w zeszłym roku też nie powalały, a wtedy jednak szła empatia do Ukraińców i branie jak leci.
Wiara w to, że dużo z nich opanowało Polski do poziomu B1-B2 w rok jest naiwna.
Kto miał znaleźć robotę to znalazł.