Wpis z mikrobloga

O co ze mną chodzi, że nawet jesli jestem upośledzony cały dzien i ćwierć nocy z niewyspania przez co ciężko mi sie zabrac za robote, a oprocz tego wiecznie mam cos do zrobienia, zanim zaczne robić to co powinienem (prokrastynacja), to gdy tak jak dzisiaj przychodzi 1 w nocy, nagle jestem w stanie sie skupić i robic to co powinienem byl zrobić w ciagu dnia i nawet nie czuje takiego przymulenia od niewyspania, tak jak w dzień

#psychologia #psychiatria #prokrastynacja #neurobiologia #wyznaniaessos
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@patah: Też tak masz, tzn codziennie calymi dniami odkladasz na za chwile to co powinienes tobic, i dopiero pózną nocą sie za to zabierssz, zarywając spanie dzień w dzień?
  • Odpowiedz
@essos: nie no to zależy, jestem leniwy, preferuje spanie w ciągu pozniej nocy czyli 4-5 rano do godziny o której wstanę sam z siebie, czyli tak z 10, dziś poszedlem o 10 a wstałem 5 minut temu xD i nie zajmuje się raczej późno w nocy, tylko przed samym końcem terminów kazda sprawa
  • Odpowiedz
@essos: Mogę powiedzieć tyle, że to częste zjawisko w ADHD, gdy jednocześnie łączy się jak to bardzo często bywa z Delayed Sleep Phase Syndrome
  • Odpowiedz
  • 0
@kaszkada: A czy adhd wiąże sie też z łatwym przebudzaniem? Tzn. łatow mnie rpzebudzic, wystarczy ze np. ktos pojdzie do kibla obok mojego pokuju albo zanim zasne to gdy słysze chrapanie piętro nizej, to tez juz nie moge zasnąć. Za czasow akademika, koledze spadla ksiazka z łóżka i chrapał, a ja sie obudziłem przestraszony mimo ze spalem jakieś 3 metry dalej
  • Odpowiedz
@essos: Tak, jest duża korelacja między ADHD i łatwym przebudzaniem oraz innymi problemami ze snem. Bezdech senny, nadmierne ruchy ciała we śnie, różnice w fazach snu, trudności z przebudzaniem się, przebudzanie się w nocy, problemy z zaśnięciem, opory przed snem, senność w ciągu dnia, częste koszmary, niska jakość snu -> wszystkie te rzeczy występują u osób z ADHD wielokrotnie częściej niż u reszty. Wrażliwość na dźwięki może być także ewentualnie przejawem
  • Odpowiedz