Wpis z mikrobloga

Przepraszam za lekki offtop ale krew mnie zalała patrząc na ostatni post Wolskiego,
Jeśli ktoś nadal na tagach traktuje tego pajaca jako wiarygodnego OSiNTowca to załączam dowód, że researchu to uczył się od Ziemkiewicza...

Piszę to jako aktywny nauczyciel LO:
Matura w formule 2023' - nawet uwzględniając ułatwienia covidowe (o których mówił Czarnek w załączonym artykule) analizując wszystkie materiały udostępnione przez CKE (w tym informatory; aneks covidowy do informatora; serie próbnych matur z marca 2022; września 2022; grudnia 2022) zapowiada się jako egzamin znacząco trudniejszy od matury w formule 2015'+ co jest powszechną opinią wśród nauczycieli. Na matematyce część wymagań z poziomu rozszerzonego spadła na poziom podstawowy.
Uczniowie, którzy tydzień po tygodniu otrzymali ode mnie arkusze z materiałów do matur w obu formułach - w starej osiągali wyniki o 15-25 punktów procentowych wyższe niż w nowej formule.

Oczywiście istnieje możliwość, że po informacjach zwrotnych z próbnych egzaminów CKE przygotuje na maj łatwiejsze egzaminy by wynikami uwiarygadniać "sens reformy" i "zwycięstwo edukacji z covidem".
Co nie zmienia faktu o absolutnym braku profesjonalizmu tego wannabe OSiNTowca.

#wolskiowojnie #wojna #ukraina #rosja #wolski #gownowpis
Pobierz thorstein92 - Przepraszam za lekki offtop ale krew mnie zalała patrząc na ostatni pos...
źródło: wolski
  • 29
@thorstein92: Ja udzielam korepetycji z chemii i zadania na próbnej były dużo trudniejsze niż w czasach kiedy ja zdawałem maturę. Doszła elektroliza, a w zadaniach obliczeniowych są już dopuszczalne dzikie pierwiastki. Wcześniej nie można było używać kalkulatorów naukowych, więc w obliczeniach zawsze liczby się upraszczały żeby dało się zrobić pierwiastek 2-stopnia. Obecnie nie ma opcji zweryfikować czy zadanie w trakcie robienia jest ok, bo wychodzą tak absurdalne liczby, że dopóki się
@apaczessi:
„ A potem płacz, że ludzie się uwzięli na biednego Wolskiego”
Jaki płacz?? Każdy dla wykopów to autorytet do póki mówi to co wykopy chcą usłyszeć. Jak Wolski miał inne zdanie co do „zamordystycznych ćwiczeń wojskowych” to nagle z eksperta przemienił się w kurczaczka
Oczywiście istnieje możliwość, że po informacjach zwrotnych z próbnych egzaminów CKE przygotuje na maj łatwiejsze egzaminy by wynikami uwiarygadniać "sens reformy" i "zwycięstwo edukacji z covidem".


@thorstein92: Jak zdawałem maturę w 2015 według ówczesnej "nowej formuły" jako pierwszy rocznik, to odnosiłem (i to właściwie nie tylko ja) to samo wrażenie. Grudniowe próbne matury były trudniejsze niż to, co zastaliśmy pół roku później.
@thorstein92
To jest nic, na uczelnie wyższe przyjmowani są kandydaci z maturą na pozimie kilkunastu procent - chemia, fizyka, biologia... i studiują na kierunkach ścisłych, przyrodniczych czy praktycznych... i niektórzy nawet kończą pierwszy stopień (choć poprawek w USOS bez liku)... i potem mamy takich inżynierów, technologów i innych "specjalistów"...