Wpis z mikrobloga

Przepraszam za lekki offtop ale krew mnie zalała patrząc na ostatni post Wolskiego,
Jeśli ktoś nadal na tagach traktuje tego pajaca jako wiarygodnego OSiNTowca to załączam dowód, że researchu to uczył się od Ziemkiewicza...

Piszę to jako aktywny nauczyciel LO:
Matura w formule 2023' - nawet uwzględniając ułatwienia covidowe (o których mówił Czarnek w załączonym artykule) analizując wszystkie materiały udostępnione przez CKE (w tym informatory; aneks covidowy do informatora; serie próbnych matur z marca 2022; września 2022; grudnia 2022) zapowiada się jako egzamin znacząco trudniejszy od matury w formule 2015'+ co jest powszechną opinią wśród nauczycieli. Na matematyce część wymagań z poziomu rozszerzonego spadła na poziom podstawowy.
Uczniowie, którzy tydzień po tygodniu otrzymali ode mnie arkusze z materiałów do matur w obu formułach - w starej osiągali wyniki o 15-25 punktów procentowych wyższe niż w nowej formule.

Oczywiście istnieje możliwość, że po informacjach zwrotnych z próbnych egzaminów CKE przygotuje na maj łatwiejsze egzaminy by wynikami uwiarygadniać "sens reformy" i "zwycięstwo edukacji z covidem".
Co nie zmienia faktu o absolutnym braku profesjonalizmu tego wannabe OSiNTowca.

#wolskiowojnie #wojna #ukraina #rosja #wolski #gownowpis
thorstein92 - Przepraszam za lekki offtop ale krew mnie zalała patrząc na ostatni pos...

źródło: wolski

Pobierz
  • 29
@thorstein92: widziałem matury próbne z nowej formuły, bo udzielałem korepetycji kilku tegorocznym maturzystom i muszę powiedzieć, że #!$%@?. Nowa matura z matematyki to dosłownie to samo co stara. Dokładnie te same rodzaje zadań. Nic się w niej nie zmieniło, a wszystkie zadania to te same zagadnienia:
- funkcja liniowa,
- funkcja kwadratowa,
- podstawy geometrii,
- układy równań

Przy wielu zadaniach otwartych to większym problemem, żeby coś napisać jest nie ich
KaiserBrotchen - @thorstein92: widziałem matury próbne z nowej formuły, bo udzielałem...

źródło: Zrzut ekranu 2023-01-26 165252

Pobierz
@thorstein92: po uj te debile non stop robią jakieś rewolucje na maturze? Nie ogarniam. Wystarczyło utrzymać poziom z 2012 roku , równocześnie podwyższając próg zdania matury z 30% do 45%. A tak? Mamy sztuczne utrudniania wejścia na wymagające kierunki dla osób ambitnych. I równocześnie ułatwienie dla debili. Skończy się na tym , że pracowity średniak nie dostanie się na fajne studia nie będzie miał pracy i będzie rywalizował z debilami o
@KaiserBrotchen: ładny dowód anegdotyczny.
To odbijam:
Podzielność liczb opisanych wyrażęniami algebraicznymi na poziomie:
Wykaż, że dla każdej liczby całkowitej nieparzystej n liczba n^2 + 2023 jest podzielna
przez 8.
Funkcje trygonometryczne w stereometrii
Równania wielomianowe (tymczasowo wykastrowane do grupowania wyrazów; docelowo z schematem Hornera)
Twierdzenie o dwusiecznej/tw. cosinusów/tw sinusów
@thorstein92:

Wykaż, że dla każdej liczby całkowitej nieparzystej ???? liczba ????^???? + ???????????????? jest podzielna przez ????.

Było wielokrotnie na podstawie. Jest to jedno z zadań, które się dość często powtarza

Funkcje trygonometryczne w stereometrii

Było. Na jednej, albo dwóch ostatnich maturach stereometria była po prostu usunięta z wymagań, ale wcześniej te zadania się pojawiały

Równania wielomianowe

Było chyba od zawsze.

Twierdzenie o dwusiecznej/tw. cosinusów/tw sinusów

Nie było, ale każdy ogarnięty
po uj te debile non stop robią jakieś rewolucje na maturze?


@szynszyla2018: może dlatego, że przez wiele lat matura z matematyki polegała na nauczeniu się na pamięć kilku typów zadań a potem podstawieniu po prostu do rozwiązań innych liczb? To było zaprzeczenie wszystkiego czego mają uczyć lekcje matematyki. Przed 2015 to na rozszerzeniu ostatnie zadanie było dokładnie takie samo przez wiele lat, można było w ciemno pisać rozwiązanie bez czytania treści