Wpis z mikrobloga

Nie chcę mówić "wiedziałem że tak będzie", ale najwidoczniej muszę...

@m__b wczorajsza zmiana pokazująca 2 najbardziej plusowane odpowiedzi na Mirko bardzo na plus, wyjątkowo tego brakowało. Szkoda że dopiero teraz, ale dobrze że słuchacie, przywróciliście, więc pozostańmy konstruktywni.

W czym problem? Poprzednia implementacja była nieco mniej naiwna niż (najwidoczniej) "weź dwa najbardziej plusowane komentarze, posortuj rosnąco i je pokaż". Zobacz do jakiego absurdu to doprowadza :D

Ja rozumiem, nowy kod, zero linijek ze starego serwisu, bla bla bla... no ale czy naprawdę musi wyglądać to tak jakbyście zakazali patrzeć programistom na poprzednią wersję? Uczepiłem się tych najbardziej plusowanych komentarzy, ale to nie pierwsza zmiana po którym widzę tego typu podejście - implementacja tak greenfieldowa że w praktyce wyrzuciliście dorobek całej poprzedniej implementacji i, bądź co bądź, wiele spoko ficzerów które się w niej znajdowały.

Pamiętam też z własnych obserwacji że poprzednia wersja wykopu wcale nie zawsze pokazywała dwa najbardziej plusowane komentarze. Bardzo często był jakiś komentarz który zgarniał 1-3 plusy i razem z nim pokazywana odpowiedź która zgarniała 1000+. Działało to zaskakująco spoko, ale mam obawę graniczącą z pewnością że to też zostało właśnie zaorane.

Ostatnie pytanie: czy wdrożenie analogicznej zmiany (pokazujemy top 2 komentarze z wątku) do komentarzy dla znalezisk jest umyślne czy nie? Wydaje mi się to mocno nieintuicyjne, ale być może to przyzwyczajenia po starej wersji.

Wyszło ciut przydługo ale fajnie byłoby dostać odpowiedź, skoro już gadacie z userami :)

#nowywykop #programowanie #wykop
Sobak - Nie chcę mówić "wiedziałem że tak będzie", ale najwidoczniej muszę...

@m__b ...

źródło: photo_2023-01-25_05-30-25

Pobierz
  • 2