Wpis z mikrobloga

Lekarze odmówili aborcji zgwałconej 14 latce przez wujka z niepełnosprawnością umysłową powołując się na tak zwaną klauzulę sumienia xD
Jaki to chory kraj. Prawactwo i fundamentaliści religijni mają zwyczajną krew na rękach bo to nie pierwsza taka sytuacja.
"No po co wam aborcja, przecież prawo polskie i tak przewiduje, że w sprawie gwałtu można to zrobić"
A potem jest gwałt i jednak nie będzie żadnej aborcji xD
Co to w ogóle za chore sumienie - decydować, że matka w traumie ma na siłę urodzić dziecko gwałciciela? Żeby skazywać to dziecko na życie z matką, która - co możliwe - nie będzie mieć z tym dzieckiem właściwych relacji. Albo redukować matkę do roli żywego inkubatora, który to dziecko donosi i odda.
#polityka #polska #bekazprawakow #bekazkatoli #aborcja
źródło: temp_file.png3335552681114914573
  • 28
@Filippa: Aborcja w tym przypadku powinna być umożliwiona i nie ma co do tego dyskusji. Należy powrócić do kompromisu aborcyjnego. Aborcja to zawsze tragedia, ale czasem jest mniejszym złem. Jednocześnie należy wprowadzić surowe kary więzienia dla kobiet, które zabiją swoje nienarodzone dziecko w sytuacji, która nie podpada pod żaden z 3 przypadków. Ale PiS tego nie wprowadzi, bo to miękiszony i białorycerze. Dlatego należy wspierać Konfederację, a dokładniej Ruch Narodowy.
@ejakulat_www_mordzie
To nie jest żadne dziecko, podstawowa wiedza z biologii leży i kwiczy, to jest płód, do pewnego tygodnia nie ma ani rozwiniętego mózgu ani układu nerwowego, jak chcesz to porównywać do dziecka?
Ciało bez mózgu to nieistotna kupa komórek, to jak komputer bez dysku twardego.
Karanie kobiet za zabieg aborcji to jeszcze większa głupota. Nikt nie ma obowiązku wydawać na świat człowieka, który później będzie zaniedbywany emocjonalnie i niechciany.
Dostęp do
Dostęp do aborcji to podstawa każdego cywilizowanego państwa


@Filippa: to zbrodnia i w wolnej Polsce będzie za to grozić kara. poza tym zgniły zachód nie powinien być żadnym punktem odniesienia, bo to miejsce patologiczne. tak jak np. Rosja, ale w inny sposób.
@Filippa: @Filippa: jaki jest Twój cel we wrzuceniu tego kawałka bez informacji że aborcji dokonano w polskim szpitalu, a nieporadna matka nie potrafiła wykręcić numeru do innej placówki niż ta którą ma pod nosem?
Do tego ta składnia, wujek był niepełnosprawny czy co
@stan-tookie-1: aborcji dokonano w Polsce, ale ona jest propagandzistką nastawioną na gównoburze, wg artykułu matka nie potrafiła się skontaktować z nikim innym niż z najbliższym szpitalem. Następnie zamiast zadzwonić do kolejnego to rozpłakała się w fundacji, dzięki temu ta fundacja mogła polecieć do mediów. Oni chcą zmuszać ludzi do wykonywania moralnie wątpliwych zabiegów, mimo że klauzulę sumienia wprowadziła lewica w 1996 roku.
@j3sion
Cel był taki, żeby zobrazować o co w ogóle chodzi? Ty naprawdę myślisz, że gdyby wykręciła numer do innej placówki to by trafiła akurat na taką gdzie by jej nie odmówili?
Już były przypadki innych kobiet, gdzie lekarze zwyczajnie nie podjęli się zabiegu, co doprowadziło do śmierci matki.
@Filippa: przypomnij gdzie jej tę aborcję zrobili? Dlaczego matka nie zadzwoniła do najbliższego miasta Wojewódzkiego? Dlaczego nie zażądała wskazania placówki która zabieg wykona?

Tego się nie dowiemy, bo nie pasuje do narracji.