Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej #!$%@?ą mnie lekarze, zwłaszcza prywatni. Ceny za wizytę monstrualnie w górę (średnio 300+ zł) ale to jeszcze idzie przeżyć bo inflacja, ceny w górę, OK powiedzmy sprawa do zrozumienia. Jednak nie mogę #!$%@? przeżyć śmiesznego czasu trwania wizyty, gdzie średnio jest to 15 min i potem kolejne "okienko" na pacjenta do zmielenia. Zawsze jak idę do lekarza to dużo czytam, przygotowuję sobie pytania, dokumentacje i inne rzeczy żeby jak najwięcej z tej wizyty wyciągnąć dla swojego zdrowia. Jednak wchodząc do gabinetu czuję się jakby był na jakimś wyścigu a przejście przez próg drzwi to strzał na start. Oczywiście w 15 min nie zdążysz opowiedzieć całej Twojej historii problemu, zadać wszystkich pytań, pokazać wyniki i całą dokumentacje dlatego po jakiś 8 minutach gość już zaczyna lakonicznie odpowiadać, szybko notować & drukować bo za chwilę kolejny do golenia.
Oczywiście nie wszyscy tacy są ale z mojego doświadczenia (przerobiłem wielu lekarzy) + patrząc na portale do umawiania wizyt w większości tak właśnie jest...dla mnie medycyna zachodnia to jedna wielka patologia, więc powinno się ich dymać na każdym kroku i w każdy sposób żeby w końcu nauczyli się trochę szacunku do pacjenta a nie jedynie do jego portfela
#zdrowie #szpital #praca #medycyna #lekarz #lekarze #choroba #choroby
  • 21
@Kermii: typowy p0lski lekarz jest typowy
różowa chodziła bo szukała pomocy odnośnie bolących stawów a ma genetyczne skłonności do reumatoidalnego zapalenia stawów, do tego problemy hormonalne i jeszcze parę innych rzeczy - udało się dostać do typa co jest ordynatorem na oddziale w jednym z rzeszowskich szpitali, ludzie się zachwycają jaki to pan doktor nie jest wspaniały, ludzki i normalnie anioł - typ przez kilka wizyt zlecał jakieś badania twierdząc, że
@Kermii: ja tam się nie zgadzam. Clue to dobry lekarz. Jak jest dobry to szybko jest w stanie sie odnieść do „przygotowania” pacjenta, powiedziec co istotne, co nie. Rozwinąć, zamknąć jakiś temat etc. Nawet sprawdzić dla ciebie!! Na dużo problemów nie ma jednoznacznej odpowiedzi / rozwiązania, inne opierają się na prawdopodobieństwie etc. Ale widać po lekarzu, czy ma wiedzę i warsztat.

Ty mi brzmisz bardziej, jakbyś się po prostu z pewnymi
@Pangia

historia mojej mamy z ostatniego miesiąca.

Ponieważ miała raka (operacja opóźniona o pół roku, bo covid wybuchł), to się regularnie bada, raz w roku robi sobie prywatnie USG. W grudniu wyszedł guz wielkości jajka. Wizyta u onkologa w miarę szybko, bo dwa tygodnie. Łódź, duże miasto więc pozytywne zaskoczenie po podkarpackim Brzozowie (operacja dopiero po interwencji u RPP, bo "przecież covid i wie ani jaka sytuacja") . Jak była jej kolej,
@Kermii: no elo, 7min wizyta, 250zl zapłaciłem.

Potem u innego specjalisty 370zl za właśnie kwadrans. On ma rozpisanych ludzi tak, żeby roboczogodzina wyszła ~1400zl. Dniówka 10godzin, 14000pln. Od tego koszta i pracownica, która notuje i drukuje dokumenty, papiery, recepty.

To taki biedny lekarz.

Znajoma siedzi w pewnym miejscu i ma papiery takich co z tych wizyt po 15min i kilku zabiegów w miesiącu, normalnie inkasują 54000pln.

Tylko to nie jedyne źródło
@Kermii: teraz leczę prywatnie szum w uchu, parę razy byłem na nfz i panie wszystko ok, zero badań by coś stwierdzić a teraz poszedłem i rób wymas, badanie krwi, rura w ucho, wywiad co gdzie i jak, sam jestem ciekaw czy sobie poradzi bo juz spać czy skupić nie idzie
@rzuf22: Pod kątem dbania o ogół i zajmowaniem się zdrowiem kompleksowo to według mnie nic nie równa się medycynie chińskiej, gdzie nie patrzy się tylko na objaw a drąży się aż do "korzenia" problemu pytając się pacjenta o jego dietę, aktywność fizyczną, nawyki, styl życia i całą historie. Dodatkowo metody używania akupunktury czy moksoterapii oraz ziół to naprawdę mocny arsenał poprawiający stan zdrowia organizmu.
Medycyna zachodnia to przemiał kasy dla koncernów,
@quizonmyface: Dlatego napisałem, że nie wszyscy są tacy, trafiają się też osoby pokroju, które opisałeś tj. osoby z kompleksowym podejściem i wiedzą ale niestety to są naprawdę nieliczne jednostki.

Nigdy bym nie pomyślał, że jestem lepszy osoby osoby która poświeciła tyle lat na studia i zajmuję się czymś dzień w dzień - jest to jego zawód. Jedynie co mogę pomyśleć, że patrzę na problem bardziej holistycznie niż większość lekarzy stosujących jedno
Pod kątem dbania o ogół i zajmowaniem się zdrowiem kompleksowo to według mnie nic nie równa się medycynie chińskiej, gdzie nie patrzy się tylko na objaw a drąży się aż do "korzenia" problemu pytając się pacjenta o jego dietę, aktywność fizyczną, nawyki, styl życia i całą historie. Dodatkowo metody używania akupunktury czy moksoterapii oraz ziół to naprawdę mocny arsenał poprawiający stan zdrowia organizmu.


@Kermii: to idź do szamana i nie zawracaj
@taktoto: no właśnie dobre opinie słyszałem o brzozowskim szpitalu, mam nadzieję że nie będę musiał tego nigdy sprawdzać bo po sobie wiem że pobyt w polskim szpitalu to mnie raczej dobije niż ocali