Wpis z mikrobloga

cześć
Zapraszam Was dzisiaj do Prudnika, który odwiedziłem jesienią w ramach projektu "Miasta stojące murem". Samych murów jest tam jak na lekarstwo i długo wahałem się, czy umieścić go w zestawieniu miast, ale zachowała się tam wieża bramna, dwie baszty i fragment obwarowań, więc zdecydowałem, że tak.

Link do znaleziska

Sam Prudnik to również wiele wspaniałych atrakcji:
- Wieża bramy Dolnej z XV wieku
- Ciekawy rynek z ładnym ratuszem, XVII wieczną kolumną maryjną i zabytkową fontanną
- Baszta Katowska i Mała
- Wieża Woka, która jest pozostałością średniowiecznego zamku
- dawny barokowy zajazd z XVII wieku
- piękne kamienice, z których najstarsze pochodzą z XVII wieku
- Willa Rodziny Frankel z XIX wieku
- Pozostałości dawnych zakładów Frotex
i wiele innych

https://wykop.pl/link/6992895/prudnik-opolskie-projekt-miasta-stojace-murem

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #polska #opolskie #prudnik #ciekawostki #zainteresowania #architektura #ciekawostkihistoryczne
antekwpodrozy - cześć
Zapraszam Was dzisiaj do Prudnika, który odwiedziłem jesienią w...

źródło: 000a

Pobierz
  • 29
@antekwpodrozy: żarty żartami, ale jako były mieszkaniec Nysy znam Prudnik lepiej niż bym chciał. Takie typowe małe miasto dzikiego zachodu, po którym przejechał walec historii.

Jeżeli ktoś już trafił na Przedgórze Sudeckie to po pierwsze jest mi przykro, a po drugie polecam Paczków, który chyba też odwiedziłeś?

Czy w tym projekcie bierzesz pod uwagę tylko mury średniowieczne? W tym regionie wiele miast pruskich po 1740 roku straciło takowe na skutek przebudowy
@antekwpodrozy @Ginik: popieram. Zwiedzam Polskę miastami i tak się złożyło, że po Paczkowie miałem Prudnik. Nie wiem czemu tam trafiłem, ale tak okropnego rynku i staro-kamienniczno-blokowej zabudowy w pobliżu centrum miasta dawno nie widziałem. Polecano zobaczyć basztę i widok z niej, ale się okazało, że akurat tego dnia jest zamknięta. Na co drugiej ławce przykład: matki z fajką w ustach i dwójką dzieci w wózkach, pary żuli czy młodych chłopaków bez