Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
Kontaktowano się z nim w celu przekazania tej informacji, ale odmówił współpracy.


@quizonmyface: gdzie to jest napisane, że mówili mu o zamknięciu API v2?

nie, sama idea mi się podobała, nie podobało mi się to co tam lądowało i zwróciłem na to uwagę, mieli to w dupie. Więc jeśli upadli przez wyłączenie api 2 to to pochwalam. Nie chciałem natomiast by amw znikło, tylko się cieszę z tego. Co do podpisania
Ludzie twojego pokroju - czyli tacy którym jak się coś nie podoba to zamiast to zablokować wolą robić gnój (o pardon, "prostować") - to największy rak tego portalu.


@NonServiam-: no i tu się z tobą nie zgadzam. Wiesz jaki jest, moim zdaniem, największy rak, nie tylko na wykopie, ale i w relacjach społecznych? To, że przyjęło się, że mądry ustępuje głupiemu, co powoduje, że głupcy wygrywają...
@madderdin: dlaczego uważasz że nie mam pretensji do wykopu? Mam ich bardzo dużo, po prostu o tym nie piszę. Szkoda mi unikatowego miejsca w polskim internecie, bo od lat się stacza i prawdopodobnie wkrótce się stoczy całkowicie.

Nie mam złych zamiarów względem AMW , chociaż że mogłem brzmieć pretensjonalnie za co przepraszam. No i względem niego nie roszczę sobie żadnych praw żeby to co piszę miało znaczenie. Udzielam się w dyskusji,
@NonServiam-: Też myślę że przesadziłem dlatego usunąłem mój ostatni komentarz. Prawda jest taka że piszę dokładnie to co myślę i tylko to, nic ponad to. Nie chciałem by usuwano AMW ale jeśli to jedyna droga żeby nie lądowały tam szkodliwe treści to popieram to co się stało, sami sobie winni.
@bregath: przezornym na zasadzie dopytać czy apiv3 bedzie mialo wplyw na apiv2, czy apiv2 bedzie kontynuowane, co i kiedy i czy NDA dotyczy obecnego api. Nawet można było zadzwonić. Akurat o przezorności mówie, bo OP wspominał, że wykop już raz #!$%@?ł podobną akcje..

Poza #!$%@? setki godzin na skryptkach dobrze jest o nie zadbać, żeby ktoś nie #!$%@?ł i nie ukradł/zmarnował tej pracy. Po to są regulaminy, ToS, NDA, standardy, umowy
na tym wykopie w ogóle nie da się prowadzić dyskusji, wszystko pojawia się z takim opóźnieniem.


@NonServiam-: też tak uważam i mam o to ogromny żal do @m__b i nie rozumiem jak takich rzeczy nie można było wypatrzeć wcześniej. Dobrą minę do złej gry można robić jak się ma porządny produkt a takim nie jest nowy wykop. Nie wiem kto to wymyślił i dopuścił do wdrożenia ale jakby się zapytali kogokolwiek
prostowanie szkodliwych wpisów i dbanie o czystość wykopu to są dwie różne rzeczy, nie kompromituj się.


@aarahon: w której klasie wylali cię z podstawówki?

Bo wiesz, czystość wykopu polega m.in. na tym, że nie ma na nim niesprostowanych szkodliwych wpisów (bo ktoś je prostuje)...
Bo wiesz, czystość wykopu


@Nieszkodnik: polega też między innymi na tym że nie ma tam przekleństw czy brzydkich obrazków a tym się nie zajmuję, powiedziałbym że wręcz przeciwnie bo sam to czasem wrzucam.

Bo wiesz, czystość wykopu polega m.in. na tym, że nie ma na nim niesprostowanych szkodliwych wpisów (bo ktoś je prostuje)...


@Nieszkodnik: a teraz całość jak powyższe nie wystarczy, one dalej tam są. Gdy sprostuję szkodliwy wpis to
a teraz całość jak powyższe nie wystarczy, one dalej tam są. Gdy sprostuję szkodliwy wpis to on wciąż tam pozostaje


@aarahon: tak, pozostaje. Ale masz do niego, zakładam że rzetelne, sprostowanie. To dużo lepsze wyjście, niż kasowanie takich postów.
Prosty przykład: ktoś napisze, że Ziemia jest płaska. Jak będziesz usuwał takie wpisy, to ci niezdecydowani pomyślą, że ci u góry czegoś się boją i dlatego to kasują. Że coś w tym