Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
Ładnie się tutaj dzieje. Gość za darmo prowadził AMW, napisał prawdę, że nikt mu nie mówił, że apiv2 zostanie wyłączone a niektórzy tutaj to tak odlecieli, że głowa mała. Na co dzień korzystam w pracy z API googla, FB i jeszcze innych. Każdy z nich ma listę wspieranych wersji plus ogólnodostępną informację o tym, kiedy dane API przestaje być wspierane. Masz czas, żeby się dopasować z własnym kodem do kolejnych wersji. Gdyby
nie pisałem o "szkodliwych" tylko o szkodliwych. A szkodliwość to nie czystość.


@aarahon: a to nie twój wpis?

Jednak na czarnąlistę nie wrzucałem profili i tagów które były szkodliwe - je trzeba było prostować.


Jeśli je prostowałeś, to niewątpliwie walczyłeś o czystość wykopu, cbdu, nieprawdaż? Masz zaawansowanego Alzheimera, czy co, że nie pamiętasz swoich wpisów w jednym wątku?
Pobierz Nieszkodnik - >nie pisałem o "szkodliwych" tylko o szkodliwych. A szkodliwość to nie ...
źródło: Screenshot_20230123-121807_Firefox
@madderdin: krytykują tu ludzie tylko to:

„napisał prawdę, że nikt mu nie mówił, że apiv2 zostanie wyłączone„

Bo to jest manipulacja. Kontaktowano się z nim w celu przekazania tej informacji, ale odmówił współpracy. Powinien w swoich postach napisać, że odmówił współpracy i przez to nie wiedział o zamknięciu apiv2.

Rozumiem, ze jak pracujesz na Api Google i FB to ustalasz z nimi też kwestie prawne i biznesowe, czyli np podpisujesz NDA?
@quizonmyface: ale jaka manipulacja i gdzie? Napisał, że nie został poinformowany bo nie został. Opowiedz mi proszę, jakimi standardami rządzą się restowe API i zgodnie z jakim przyjętym standardem, żeby dowiedzieć się o wygaszaniu publicznie dostępnego API trzeba podpisywać jakieś umowy? Gdybym to ja prowadziła AMW to nawet by mi do głowy nie przyszło, że brak chęci do wzięcia udziału w testach kolejnej wersji wiąże się z brakiem informacji co do
no tak, bo Tobie się nie podobało, więc musi być zlikwidowane, bo Ty tak chcesz :)


@bregath: nie, sama idea mi się podobała, nie podobało mi się to co tam lądowało i zwróciłem na to uwagę, mieli to w dupie. Więc jeśli upadli przez wyłączenie api 2 to to pochwalam. Nie chciałem natomiast by amw znikło, tylko się cieszę z tego. Co do podpisania NDA to wystarczyłoby żeby podpisał to.

całe
było? Przecież można samo API udostępnić do testów, nie trzeba od razu udostępniać całego nowego portalu.


Ja tylko mogę zgadywać jaka amatorka się na wykopie #!$%@? skoro nie umieją serwisu od API oddzielić.


@JuliuszSlowacki: no masz rację, nie było konieczne gdyby potrafili oddzielić. Ja po prostu realistycznie założyłam, że właśnie nie potrafili i stąd NDA :P powinna być normalnie opcja samo API bez NDA albo API+sandbox portalu z NDA.
@madderdin: nie no racja, wtopa wykopu, nie korzystałem z apiv2, nie wiem jaki był do niego dostęp, czy były jakieś warunki korzystania opisane, licencja etc

Ale ewidentnie widać z perspektywy czasu że się musieli #!$%@?ć w sytuacje, gdzie nie mogli przekazać info o wygaśnięciu APIv2 bez NDA. Wtopa polega na tym, ze powinni sie skontaktować z AMW ogólnie na temat API, a nie apiv3 + potem wskazywać że chodzi o nową
@NonServiam-: O, skończyły się argumenty, zaczęły się wycieczki osobiste. Typowe.


@aarahon: Na co mam ci dać kontrargument jak twoim jedynym argumentem jest to, że jak coś ci się nie podoba to trzeba to usunąć, a jak jesteś idiotą i cie nie szanuję to ci to wprost napiszę. Ludzie twojego pokroju - czyli tacy którym jak się coś nie podoba to zamiast to zablokować wolą robić gnój (o pardon, "prostować") -
@madderdin: na ten moment wykop wyzamykał strony dotyczące api. przejrzałem web.archive i do api jest dostęp po zalogowaniu. Nie ma publicznie opisanych warunków użytkowania. Także nie wiem czy takie były, czy nie - jeśli nie, to można się spodziewać wszystkiego.

Przykładowo - google udostępnia swoje ToS publicznie:
https://developers.google.com/terms?hl=pl

NDA jest powszechnie stosowane. (Google akurat ma w ToS info o zastrzeżeniach, nie wiem czy dodatkowo stosuje NDA)

Standardem jest też jasna i
właśnie pamiętam, wskażesz mi gdzie w tym wpisie przed komentarzem @NonServiam- pisałem o czystości wykopu? No raczej nie bo tego nie pisałem.


@aarahon: czyli nie potrafisz skojarzyć dwóch tak prostych operacji, jak prostowanie profili i tagów (twój wpis) z czyszczeniem wykopu (wpis @NonServiam-)? No to nic ci na to nie poradzę - takie zdolności nabywa się przez naukę w podstawówce...
@quizonmyface: a no właśnie - nie wiesz co tam było opisane. Ja też nie wiem. Ale wiem jedno: jak się wystawia jakieś API z którego mogą korzystać klienci zewnętrzni, to się trzyma określone standardy: wersje, jasny komunikat co i kiedy przestaje być wspierane, konkretna dokumentacja bez błędów. A czytając wpisy amw, baryłki krwi czy innych korzystających z API wykopu śmiem wątpić, że istnieje tutaj cokolwiek innego po za wersjami. A właściwie