Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyzania #odwiadczenie #nowywykop #wykop #afera

Kilka osób poprosiło mnie o stanowisko w sprawie wypowiedzi @m__b.

Na tym etapie kontaktowalismy sie rowniez z tworcami najwiekszych aplikacji wykopowych i zapraszalismy ich do uzyskania dostępu do nowego API - pierwsze zaproszenia wyslalismy na poczatku pazdziernika.

@Need: ten tworca otrzymal zaproszenie do nowego API dokladnei 29.09.2022


Prawdą jest, ze kontaktowano się ze mną w sprawie dostępu do APIv3 w tym terminie.
Niestety wymagano ode mnie podpisania umowy NDA, czego nie chciałem robić.
Dodatkowo pod moim pierwszym wpisem odnośnie sytuacji AMW, widziałem komentarze osób, które przesłały swoje dane osobowe i zdecydowane były podpisać umowę, ale nigdy nie doczekały się odpowiedzi ze strony wykopu, ani dostępu do API.

Ponadto NIKT nie poinformował mnie, ze API v2 przestanie działać. Po co w ogóle API jest wersjonowane, skoro wydanie kolejnej wersji ubija poprzednia?

W komentarzach zamieszczam screeny z rozmów, które odbyłem z @a__s. Pierwsze rozmowa miała miejsce na wykopie. Kolejne kilka wiadomości wymieniliśmy mailowo.

co z tego ze zaprosiliście mnie do apiv3, skoro ubicie v2 nie zostało w żaden sposób zakomunikowane?
co z tego ze zaprosiliście jeśli osoby które seplenimy wasze warunki i tak nie dostały dostępu?

przepraszam jeśli nie komuś nie odpowiedziałem kto wołał mnie we wpisie m__b, klikanie w powiadomienie przenosi teraz do wpisu i pozniej trzeba znalezc wlasciwy komentarz a post mb ma w tym momencie 16 stron i nie chce mi się szukać właściwych komentarzy

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania, mam tez nadzieje ze @m__b sie odniesie i sprosuje ale wiem ze tak nie bedzie xD

elo #bekazwykopu
  • 233
  • Odpowiedz
@bartpl: Jakie 20% winy miałoby być osoby, która jest konsumentem takiego API?
Przecież oni są bezczelni albo po prostu głupi. Community korzysta z API, w ten sposób portal staje się ciekawszy, ponieważ ludzie SAMI, najczęściej ZA DARMO tworzą funkcje, które równie dobrze mogłyby być w scope portalu, za które musieliby zapłacić osobom, które by to pisały i utrzymywały. A co robią ci geniusze od portalu? Mając na uwadze ich niekompetencje w
  • Odpowiedz
mamy "ok", potem jakieś pasywno-agresywne, eufemistyczne "#!$%@?", o które Stecka sama musiała się dopraszać. I cyk, pora na CS-a.


@Iwasawa: no i dobrze zrobił. Przecież to nie jest normalna sytuacja, kiedy wyłączane jest publicznie dostępne API i podmieniane na nowe, bez przygotowania alternatywy. Robi appkę, za darmo, która zwiększa ruch na stronie (zresztą nie on jeden), więc to w interesie Wykop jest żeby one działały. Bawienie się w takie podchody to
  • Odpowiedz
Oj, komuś będzie wibrował telefon jak szalony ( ͡º ͜ʖ͡º)


@WuDwaKa: Nie będzie. Powiadomienia nie działają, PW nie ma. No a nawet jeśli jakimś cudem powiadomienie zadziała, to przekierowanie i tak nie wskaże źródła XDXDXD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Lepiej by to wyglądało, gdybyś w swoim pierwszym wpisie od razu wspomniał o próbie kontaktu, teraz pewnie część osób będzie cię oskarżała o kłamstwo. Niby nie skłamałeś, ale też coś zataiłeś, smród się ciągnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aczkolwiek trochę beka, że wyskoczyli na dzień dobry z żądaniem, gdy robiłeś za frajer i gdy ty żądania spełnić nie chciałeś to kontakt się urwał, no tak średnio
  • Odpowiedz
@P0lka: zaproszenie do testow v3 nijak ma sie do dzialania amw. nawet jesli dostalbym dostep do dokumentacji api i serwera testowego to co z tego jesli autorzy aplikacji nie zostali powiadomieni o zamknieciu v2? i tak bym nie przepisywal amw na v3 bo po co skoro dzialalo na v2? problem jest tylko w tym ze wylaczenie apiv2 nie zostalo ogloszone wczesniej, zaproszenie do testowania v3 z punktu widzenia AMW jest totalnie
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Ale jakie podchody, jak już sami do niego napisali i była to kwestia kilku linijek w mailu? Oczywiście, że takie rzeczy powinny być ogłaszane z wyprzedzeniem, ale jakbym korzystał z API jakiegoś Janusz Softu, to naturalnym by było dla mnie dopytywać się o takie rzeczy, będąc świadomym, że nie rozmawiam z Google i nie wszystko musi być zrobione zgodnie ze sztuką.
  • Odpowiedz
@P0lka: Ale to działa w drugą stronę - miras jednak nie musiał się dzielić ze wszystkimi informacjami, a deprecjacja (nie całkowite wywalanie starego API!) z określonym czasem działania starszej wersji API powinna być standardem (jak widać, januszexy IT mają inne zdanie na ten temat), aczkolwiek faktycznie pomogłoby uniknąć bezsensownych oskarżeń, jakie widziałem wyżej. Ale widocznie administracji takie wzajemne opluwanie się tutaj społeczności jest na rękę.

Natomiast @m__b widocznie chciał zakręcić kota
  • Odpowiedz