Wpis z mikrobloga

Jaka sól używacie do steków? Ja rozgrzewam patelnie, w tym czasie pieprze/sole i wrzucam na patelnie. Stek wychodzi Ok ale coś mi nie pasuje z solą.. bo przy obracaniu mięsa 3/4 jest spada na patelnie, potem to co zostaje na mięsie to się nie roztapia w trakcie smażenia… Tak sama sól która spadła na patelnie tez sie nie roztapia… w necie mówili by gruboziarnista, wiec kupiłem jaka była w markevie „sól morska gruboziarnista jodowana”. Jakaś inna powinienem używać? #stek #kuchnia #gotujzwykopem
  • 7
@glupiazielonka
sól nie będzie się topiła na patelni, do tego potrzeba 800 stopni. Sól może się rozpuszcza w wodzie zawartym w mięsie lub ewentualnie w oleju. Czy po posoleniu i popieprzeniu dociskasz to so steku? Ewentualnie posol bardziej żeby "wkalkulować" to co spadnie.
@Mirkosoft: czesc przegladam wpisy i szukam znajomych twarzy (a raczej avatarow). Masz juz konto na hejto? Jesli nie to mysle ze cie tam brakuje :)
Bylem sceptycznie nastawiony i nie lubie rejestrowac sie na nowych portalach, ale jak narazie przesiadka z wykopu jest zadziwiajaco bezbolesna. Sporo juz tam nas jest z #gotujzwykopem a teraz #gotujzhejto :p No ogolnie polecam.