Wpis z mikrobloga

26 107 + 122 + 92 = 26 321

122 - Wycieczki rowerowe wzdłuż jakiejś linii kolejowej to były jedne z ciekawszych tras w tamtym roku (zwłaszcza wzdłuż tych opuszczonych). Lubię takie kolejowe czy postindustrialne klimaty, a że podpisali niedawno umowę na przywrócenie połączeń pasażerskich do Ostrowi Mazowieckiej, odbudowie przystanków i przebudowie linii, więc był fajny fajny pretekst, żeby się przejechać w tamtych okolicach zanim zaczną prace remontowe.

Kolejową eksplorację zacząłem od nieużywanej bocznicy do składnicy Agencji Rezerw Strategicznych w Ostrowi Mazowieckiej, dalej główna stacja (obecnie mocno wykorzystywana towarowo), dawny przystanek bliżej centrum, czy właśnie remontowany wiadukt przy budowie wielkiego węzła S8/S61. Była też przejażdżka po wielkim placu po dawnej nasycalni podkładów. Zakład ten sprawił spore szkody ekologiczne w okolicy, zanieczyścił wody gruntowe itp. Wielki teren, ale nikt tu nic nie robi od wielu lat, pewnie dlatego, że to podobno nadal spora bomba ekologiczna, jakby się tu zaczęło mocniej grzebać w ziemi.

Dalej slalom wzdłuż torów z metą w Małkini, gdzie linia ta łączy się z linią Warszawa-Białystok. Po drodze z ciekawszych obiektów dawny przystanek Biel czy most w Niegowcu nad rzeką Brok.

92 - Pogoda dla koneserów :) Często przed trasą przy takich warunkach masz wątpliwości czy jest sens jechać, wiesz że cały się uwalisz widząc przez okno resztki roztapiającego się śniegu... ale już wracając brudny cieszysz japę, że jednak nie odpuściłeś ( ʖ̯) Wyszła z tego fajna, ciekawa trasa z eksploracją okolic Popowa, czyli wioski ze sporą ilością domków letniskowych niedaleko łączenia Bugu i Narwi. Dużo kilometrów po lasach, gdzie przy takiej przygnębiającej pogodzie było całkiem klimatycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#rowerowyrownik #gravel #rower #100km #kolej (w komentarzu sporo zdjęć z LK34)
SnikerS89 - 26 107 + 122 + 92 = 26 321

122 - Wycieczki rowerowe wzdłuż jakiejś linii...

źródło: Kolejowa Ostrów Mazowiecka - Małkinia5

Pobierz
  • 30
@SnikerS89:
Też mam takie rowerowo kolejowe plany na najbliższy sezon.
Wzdłuż wąskotorówek, które kiedyś były w użyciu, niekiedy już częściowo rozebranych.
Piaseczyńska do Nowego Miasta, Białowieskie i inne.
Dobrze że niektóre z tych normalnotorowych opuszczonych linii zostały wyremontowane i są w użyciu.
Na street view przeglądam gdzie zachowały się fragmenty torów, niekiedy zarośnięte lub miejscami rozebrane czy też zalane asfaltem, czasem widać tylko ślady - w miejscach gdzie przecinają się z
@omatko: Dużo korzystam z wielu map, stron itp. Lubię sobie samemu szczegółowo stworzyć zróżnicowaną trasę, teraz to miałem nawet przygotowane jakieś ewentualne objazdy, gdyby tam wzdłuż torów nie było przejazdu XD Kiedyś opisywałem tu na wykopie jak mniej więcej wygląda proces tworzenia takich tras i jak wyszukuje miejscówki do zwiedzania.
https://wykop.pl/wpis/50613891/491-696-143-93-491-932-wypad-z-namiotem-zakonczony#179234747
@SnikerS89: @Kubilaj_Chan o ile wiem to wpisy z mirko na głównej przepychane/promowane są ręcznie. Kiedyś ostatni wpis z mojego muzycznego tagu Stecka wrzuciła za namową koleżanki która jej to podpowiedziała i miał 500 plusów zamiast 50. Do czego zmierzam - trzeba mieć tupet żeby #!$%@?ć API, zabić tag a potem promować ręcznie wpisy z tego tagu :D