Wpis z mikrobloga

1. Prezydent Ukrainy odwiedza USA, gdzie spotyka się z prezydentem Bidenem, i całą "armią" najważniejszych osób w USA.
2. Ogłoszony olbrzymi pakiet pomocy dla Ukrainy, w tym Patrioty, Bradleye i Mardery.
3. Duda ogłasza przekazanie Leopardow + koalicje Państw które również wyślą swoje.
4. USA transportuje do Polski olbrzymie ilości ciężkiego sprzętu (do wzmocnienia nas - dlatego że zapewne wszystko co radzieckie pójdzie lub już jest na Ukrainie).
5. Biden "rozmawia" z Scholzem. O czym? Nikt nie wie. Domysły: Dyscyplinująca rozmowa że czołgi mają iść na Ukrainę.
6. Główny generał armii USA spotyka się w Polsce z głównym generałem armi Ukrainy.
7. Jutro ma być ogłoszony największy pakiet pomocy militarnej USA od czasu wybuchu konfliktu.

Proszę Państwa tu nie ma przypadku. Wajha przestawiona, i lecimy na grubo.

Od siebie dodam że wydaje mi się że USA z jakiś powodów nie chce dawać czołgów, ale chce żeby je dostarczyli sojusznicy. A jak USA coś chce, to dostanie :)

#wojna #ukraina #rosja
  • 18
  • Odpowiedz
z jakiś powodów nie chce dawać czołgów

@RafDan:
Z powodu robienia interesów na ich eksporcie modernizuj je do Sepv2/3 albo od 2030 bedą sie nadawać na pomniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Samuraj_ze_Spychowa: Chodzi o zrobienie bazy logistyczno-serwisowej bez względu jaki sprzęt, ale już pod obsługę Abramsów, nie chodzi mi o sprzęt. Amerykanie dadzą wytyczne jak to ma wyglądać i Ukraińcy zrobią to pierwotnie na Lepardach, jak wjadą Abramsy to wymienią tylko obsługę + narzędzia, chodzi o to by działała już cała papierologia i logistyka.
  • Odpowiedz
@RafDan: to nie jest olbrzymi pakiet. Jak na razie wystarcza na obronę ale czy wystarczy na zwyciestwo. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i to co rok temu kazdy uważałby za sukces i opcję maksimum dziś wydaje się być ciągle za mało.
Ukraina nadal walczy ze związanymi rękoma bez możliwości ataków w głębi rosji. Jak zaczną padać rafinerie u kacapów to uznam że wajha poszła.
  • Odpowiedz
  • 1
@Pabick: @BLEBLEBLEX1 Ja czytalem ze te czolgi Abrams, sa olbrzymie, mega ciezkie, i pija takie ilosci paliwa, ze po prostu nie nadaja sie do mokrych terenow na Ukrainie. Ile w tym prawdy - nie wiem. Moze tez byc tak, ze USA nie chce z powodow wizerunkowych widziec zniszczonych Abramsow, lub co gorsza, zeby sie dostal w rece kacapow porzucony. A moze po prostu wysylaja tyle innego sprzetu, ze czolgi ma dac
  • Odpowiedz
@RafDan: A i druga sprawa już są #!$%@? po łokcie robotą raz US army wprowadza sep v3 do tego dolicz kontrakty dla nas Tajwanu i Australi oraz perspektywicznie te M1A1 co dostaniemy za T-72. Znając Amerykanów działkują tort pomiedzy firmy z pod klucza znajomych i biznesu GDLS już swoją działke ma wiec żeby reszta sie krzywo nie patrzyła jest stop.
  • Odpowiedz
Ja czytalem ze te czolgi Abrams, sa olbrzymie, mega ciezkie, i pija takie ilosci paliwa, ze po prostu nie nadaja sie do mokrych terenow na Ukrainie. Ile w tym prawdy - nie wiem. Moze tez b


@RafDan: Jeśli chodzi o masę bojową, to Leopard 2 i Abrams mają identyczną, wiec tu nie jest problem. Jedynie co to faktycznie, Abrams M1A1 ma 60% większe spalanie niż Leopard 2 i tu faktycznie może
  • Odpowiedz
Od siebie dodam że wydaje mi się że USA z jakiś powodów nie chce dawać czołgów, ale chce żeby je dostarczyli sojusznicy. A jak USA coś chce, to dostanie :)


@RafDan: amerykanie lubią załatwiać swoje sprawy rękami innych ;)
  • Odpowiedz
@young_nutria: Dokładnie, zwłaszcza że pociski 105mm M900 z 2 km przebiajają T72, czyli na rosyjskie czołgi może dać radę, może jak nawet nie zniszczy to wyłączy je z walki.
  • Odpowiedz
@Mathouse88: Amerykanie muszą załatwiać sprawy bo Europa poraz kolejny nie potrafi sobie poradzić. To Niemcy chcieli przewodzić Europie a pokazują że nie byliby wstanie przewodzić grupie przedszkolaków ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@RafDan
Nie "wajha przestawiona" tylko próbują uratować Ukrainę przed klęską. Wczesną wiosną kacapy znów uderzą i może nie być kolorowo, więc zaczęła się sraczka. Ja bym się akurat średnio cieszył z tego co się teraz dzieje, bo zwiastuje złe rzeczy :/
  • Odpowiedz
Od siebie dodam że wydaje mi się że USA z jakiś powodów nie chce dawać czołgów, ale chce żeby je dostarczyli sojusznicy. A jak USA coś chce, to dostanie :)


@RafDan: a może chodzi o finanse? USA już i tak dużo pomaga, a z perspektywy takiej Polski to nawet lepiej jest obecnie sfinansować zakupy dla Ukrainy niż kupować dla siebie - jeśli chodzi o bilans Polska vs Rosja - na to
  • Odpowiedz