Wpis z mikrobloga

Kocham, jak pracodawcy traktują swoich kandydatów o pracę...
W ciągu ponad mięsiąca (według OLX pierwsze CV było złożone 6 grudnia) złożyłem ok. 50 kandydatur na ogłoszenia o prace typu ochroniarz, kasjer czy magazynier, co po skończeniu informatyka (powinienem chyba być #programista15k) jest poniżej moich kwalifikacji, ale taki już los anonka na zadupiu, trza się jakoś wyrwać, z czego uzyskałem z 5 odpowiedzi, gdzie OLX pokazuje, że przeczytanych zgłoszeń jest 41, a były też takie składane poza platformą. Czy naprawdę januszexy zatrudniają takie grażyny, co nie umiejo into telefon, czy po prostu pracodawcy mają w dupie kandydatów
#przegryw #praca #pracbaza
  • 23
@moll: już nie o to chodzi, że skontaktują się z wybranymi, bo to tam #!$%@?, do tego nic nie mam. Bardziej chodzi mi o ogłoszenia, których kwalifikacje spełniam nawet w 200%, a tu ani telefonu ani nic. W ciągu tego miesiąca miałem ok. 200 różnych telefonów w obie strony, z czego połowa to rodzina i znajomi z dawnej #pracbaza (odebranie czegoś było łatwiejsze przez sąsiadkę niż ruszenie się samemu), a druga
@Swordy
Oczywiście że mają nas, kandydatów w dupie... Zawsze mieli... Nieważne jakie masz kwalifikacje, mogą być one nawet wyjęte z kosmosu, niestety pracodawcy tylko są zadowoleni z pracownika który posiada umiejętności które spełniały by w jego wymagania które są niezbędne do pracy w jego zakładzie... W skrócie pracodawca oczekuje od kandydata doświadczenia, które niby jak ma je zdobyć, jak tylko pracować w jego zakładzie... Najgorzej mają początkujący, gdzie mają umiejętności, kwalifikacje, jak
@sepuqqu: ująłem to w głęboki cudzysłów (mimo, iż nie zaznaczyłem w tekście), po prostu mam na myśli, że często są to ogłoszenia gdzie wymagania są w stylu:
- człowiek
- pełnoletni
- żyje
@Swordy: z racji, że oczekiwania są niskie, to wzieli pierwsze z brzegu cv i zadzwonili. To twojego pewnie nawet nie doszli. Co do informatyki, to masz studia? Bo jeśli tylko technikum, to mało warte.
@caslin: wiesz, często takie roboty to ogłoszenia dotyczące maks. z 20% społeczeństwa, bo to praca dla osób niepełnosprawnych, a mimo kwalifikacji do np. prostego serwisowania sprzętu po prostu chcę coś zarobić zanim pójdę dalej i zacznę studiować albo pracować w czymś poważniejszym
@Swordy: może nie pracodawca here, ale gość odpowiedzialny w małej firmie równiez za procesy rekrutacyjne. Zamieszczając ogłoszenie o pracę na prostym stanowisku marketingowo/sprzedażowym otrzymałem jakieś 100 CV przez pierwsze dwa tygodnie. To jest 100 osób, których nie znasz. Nie spotkasz się też z każdą z nich, więc musisz rozpocząć selekcję. Myślę, że podobna selekcja wstępna jest praktycznie na każde stanowisko w każdej firmie.

Przy pojedynczym wysłaniu CV powodów odrzucenia może być
@Jechanka: Expa mam na poziomie 2 roboty (jedna wymagała umiejętności utrzymania się prosto, bo to była jazda na maszynie sprzątającej, gdzie jestem mile widziany, gdyby nie to, że kogoś już mają, a druga już bardziej dokładności, rozkładanie towaru) plus staż, który w mniemaniu Janusza mógłby dać wrażenie speca (jakby to lepiej ująć w słowa niż prosty "informatyk) choć realnie to nawet ich realnie nie odbyłem (a nie w takim stopniu, jak
których kwalifikacje spełniam nawet w 200%


@Swordy: Po co brać człowieka z ambijami, który będzie chciał się rozwijać na robolskie stanowisko? W najlepszym razie za kilka miesięcy się zwolni, w najgorszym będzie frustratem, który odwala robotę na 20%, bo przecież jest stworzony do czegoś lepszego.
Lepiej zatrudnić Sebę z niedokończoną zawodówką bez perspektyw - przynajmniej popracuje pare lat i nie będzie pyskować.
przynajmniej popracuje pare lat i nie będzie pyskować.


@Nieuk15k: oj, gdyby nie chęć studiów i marzenie o odkrywaniu państwa środka to idealnie o mnie. Niby skończyłem tego technika i mam staże, które pomimo tego jak wyglądały, dają do myślenia pracodawcy, ale jednak jestem osobą, która może jakby miała możliwość, odeszła na coś lepszego lecz i tak jakbym był wystarczająco spełniony finansowo i najniższa starczała mi na godne przeżycie to wolałbym lecieć