Wpis z mikrobloga

Sprzedaje zegarek za kwotę około 3000zł. Wystawiłem go na facemarkecie i olx. Gość z facemarket napisał, że chciałby wysyłkę za pobraniem. Czy jest możliwość jakiegoś "wałka" z jego strony? Osobiście wolałbym płantość z góry bo dostaje kasę od razu oraz nie dojdzie do sytuacji, że ktoś mi nie odbierze przesyłki.

Rzadko sprzedaje więc też się zastnawiam - zegarek jest w bardzo dobrym stanie, nie ma się do czego przyczepić, ale co jeśli gośc go dostanie i zacznie wymyślać, że mu coś nie pasuje itp, żadne zwroty tu nie wchodzą w grę nie?

#sprzedaz #zakupy #zegarki #olx
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepepanpatryk: jak sie zdecydujesz na pobraniówkę, to nie zgadzaj się na żadne propozycje typu "ja opłacę etykietę, a ty tylko naklej na paczkę i do mnie wyślij" bo zostaniesz bez kasy i zegarka. Ja jak sprzedaję za pobraniem, to najpierw ządam zadatku w kwocie 100 złotych. Kupujący nie odbierze, to wtedy nie jestem stratny za przesyłkę w dwie strony.
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: Ja bym nie kupił nic za 3k z płatnością z góry od randoma na FB, ostatnio było głośno na jednej z grup zegrkowych jak gościu dostawał przelewy za zegarki na fałszywe dane i usuwał konta.

Za pobraniem nic nie ryzykujesz, ubezpiecz tylko przesyłkę na odpowiednią kwotę i tyle. Ewentualnie jak się boisz że ktoś cię wystawi i nie odbierze paczki to powiedz że ma przelać Ci na konto kwotę
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: nigdy, ale to nigdy nie wysyłaj za pośrednictwem olx. Raz wysłałem grę na ps4, kupujący napisał do olx, że pudełko jest pust brak gry, olx zwróciło mu pieniądze, ja zostałem bez kasy i gry. Olałem sprawę bo to było kilkadziesiąt zł. Przy większej kasie nigdy bym nie zaufał wysyłce olx ani jako kupujący ani tym bardziej sprzedający. Ten ich pakiet ochronny to fikcja.
  • Odpowiedz