Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Osobiście uważam, że dzisiejsze wdrożenie nowej aplikacji Wykop.pl przejdzie do historii polskiego IT jako totalny antywzorzec.
Mam propozycję aby w tym wpisie zebrać najśmieszniejsze / najciekawsze błędy o jakich przeczytaliście / znaleźliście.

Ja zacznę - moje trzy ulubione:
1. Mireczek @Qtavon pomimo tego, że usunął konto mógł się zalogować do nowej wersji Wykopu i dodać ten wpis. Podejrzenia, że w Poznaniu przechowywane są dane użytkowników pomimo usuniętego konta okazują się słuszne - ciekawe co na to IODO xD
2. Mireczek @t_e_o_m_o chcąc zmienić hasło otrzymał komunikat, że stare hasło jest zbyt krótkie lub zbyt słabe xD Bezpośredni link.
3. Wykop.pl wyłączył APIv2 nie udostępniając nawet dokumentacji do nowej wersji API. Dzięki temu zabiegowi leżą integracje m.in. @AnonimoweMirkoWyznania, które oficjalnie kończą działalność pod wodzą Mireczka @sokytsinolop - bezpośredni wpis.

Jeżeli wiecie o jakimś ciekawym / śmiesznym błędzie to wrzucajcie w komentarzu - pośmiejmy się razem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bezczelny wpis Wykop.pl daje do myślenia - albo żyjemy w symulacji i Administracja nie szanuje Użytkowników albo (tu: durna teoria spiskowa) ktoś przejął dostęp do całej infrastruktury Wykop.pl i wrzucił ten syf w ramach "wrogiego przejęcia" bo w 3 lata nie da się z dopłatami z Państwa takiego syfu wypuścić xD

#programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania #heheszki #ciekawostki #nowywykop
  • 85
to tak jak z zoofilią i pedofilią, gdzie wpisy technicznie nie były usuwane, a jedynie ukrywane, więc wciąż można było mieć z zewnątrz dostęp do hostowanych plików - wystarczyło zapisać ścieżkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@HansLanda88: Pamiętam, że tak było na początku - nie naprawili tego do dziś? ( _)
@MentorPL: nie wiem czy ktos juz o tym pisal bo nie chce mi sie przekopywac przez tyle wpisow, ale zniknely u mnie wszystkie wpisy z wiadomosci prywatnych po sierpniu 2021. Jeszcze w zeszlym tyg pisalam o czyms z mireczkiem, a wszystko poznikalo.

nie mam żadnych powiadomień z obserwowanych tagów.

widzę też, że z wersji mobilnej dało się usunąć różowy pasek pod awatarem, kiedyś to chyba nie było możliwe
Bezczelny wpis Wykop.pl daje do myślenia


@MentorPL: tak, owszem.
udowadnia że zdają sobie jednak sprawę ze swojego guana, i jak bardzo to zyebali, ale próbując zachować twarz, robią dobrą minę do złej gry.
i ten pseudosarkazm...choć w istocie to żałosny podryg sebka, który fikał, ale jednak dostał w ryj, i wie że jest przegrywem.
tak to widzę.
tfu na nich.
nie za wygląd, bo zmiana to zmiana. trudno.
tu nie działa
@MentorPL: podsumowałbym te listę jako:
- ludzie mogą logować się na usunięte konta
- ludzie nie mogą zmieniać haseł jeśli stare hasło było za słabe
- odbanowanie kont bez perma
- wyczyszczenie ludziom ustawień konta
- wyczyszczenie ludziom czarnej listy tagów
- liczne niedoróbki w ux/ui jak paleta kolorów, durny lewy panel, kliknięcie we wpis ładuje go w nowej stronie wiec jak potem wracasz to już jesteś gdzie indziej, nie da
@MentorPL: w zeszlym tygodniu zaczalem obserwowac jedna osobe a ona mnie, teraz jej nie widze nigdzie na liscie, wchodzac w profil wyglada jakbym nie obserwowal i nie moge tego zrobic. Ale raczysko, kto to #!$%@? robil,
@MentorPL:
Dzisiaj w ciągu łącznie półgodzinnej styczności z tym arcydziełem dostrzegłem następujące cuda:
- widziałem, że jeden użytkownik ma w profilu zaznaczone "konto firmowe" - na 100% sam sobie tego nie wybrał.
- nie mogę się zalogować na żadnej nowej przeglądarce, bo nie przyjmuje mi kodów z Google Authenticatora. Stwierdziłem, że w takim razie wyłączę 2FA - niestety, w tym celu muszę oprócz hasła do konta podać... kod z Authenticatora (
@MentorPL: Jeszcze parę godzin temu w wersji mobilnej nie dało się przełączyć między główną wykopu a mirko. Po prostu nigdzie nie było odnośników. Teraz dodali belkę na dole.
Stwierdziłem, że w takim razie wyłączę 2FA - niestety, w tym celu muszę oprócz hasła do konta podać... kod z Authenticatora ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@prendergast: To akurat poprawne zachowanie, no ale dobrze by było gdyby jednak poprzednio skonfigurowany authenticator nie przestał ci działać xDD