Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci

Negocjuję aktualnie mieszkanie, ale chciałem zapytać ekspertów: mieszkanie na ostatnim piętrze to dobry wybór czy zły generalnie? Jaką popularnością cieszą się takie sytuacje przy ewentualnej odsprzedaży później?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c56d8601f4c80d1901ca34
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkam na ostatnim, jedyna wada to że bez windy bo blok jest czteropiętrowy z czasów Jaruzela. Ale ani na gorąc ani na zimno nie narzekam, jest cicho, widoczek i powietrze im wyżej tym lepiej no i teraz to ja jestem hałasem, a nie mi hałasują XD.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja przy wyborze kierowałem się najpierw ekspozycją a później piętrem. Znalazłem ekspozycję południowo-zachodnią i ostatnie piętro. Nikt nie tupie, dzieci nie skaczą. Jedyny problem jaki widzę to w razie niedoróbki dachu może przeciekać ale z drugiej strony to sąsiad z góry może cię zalać ¯\(ツ)
DrapieżnaStara: Dziękuję za odpowiedzi, generalnie obecnie w wynajmowanym mieszkaniu też mam z góry straszny raban jak sąsiad z dziecmi tańczy albo żonę bije. Co do tego ostatniego obawiam się tylko temperatur... niby nowe budownictwo (budynek ok. 10 lat) ale i tak..
---

Zaakceptował: karmelkowa
NietuzinkowyPiżmowół: Tu OP: dodam jeszcze, że kupić chcę w celu mieszkaniowym ale prawdopodobnie za parę lat przenieść się do czegoś większego więc pewnie bym chciał wtedy mieszkanie sprzedaż, dlatego ważne jest dla mnie czy takie mieszkania są stosunkowo "pożądane".
---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: mieszkałam kilka lat na 10 piętrze w 10-piętrowym bloku.

Plusy:
+ zero much i komarów, nawet latem przy otwartych oknach
+ zero tupania piętro wyżej, zero szans na zalanie
+ w nocy ciemniej i ogólnie ciszej niż na niższych piętrach - dochodzi mniej hałasu z ulicy
+ mało osób widzi co się dzieje w mieszkaniu
+ długi czas ekspozycji słonecznej, (przydatne zwłaszcza w krótsze dni) + piękne zachody słońca
+
@AnonimoweMirkoWyznania: Dla mnie minus, dla większości plus, sprzedasz spokojnie. Temperatury załatwisz klimą, natomiast nawet w nowym budownictwie potrafi niestety przeciekać. Zwróć też uwagę, jaki jest dach i wykończenie elewacji - czasem na ostatnim piętrze nie są się zamontować markizy nad balkonem, bo wszystko jest obite blachą, dramat.