Wpis z mikrobloga

  • 0
@jakacper: a gdzie tam oszustwo uwierz w siebie. zresztą nie jestem lepszy bo kupiłem książki - potega podświadomości - obudź w sobie olbrzyma Ok, to jeszcze zostało mi przeczytać "Obudź w sobie olbrzyma" ( ͡° ͜ʖ ͡°


A ta pierwsza miała takie dobre opinie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie bardzo wiem, czemu Grzesiaka wrzucacie do wora MLM. To couch, którego raczej o oszustwa i naciągactwo ciężko posądzić. Chyba że coś się zmieniło bo czytałem o nim jakieś 2 lata temu.


@Luks_x: Grzesiak działa od ponad 16 lat i dba o to, żeby usuwać z internetu niepochlebne opinie, a robi to za pomocą pozwów sądowych. Nie zawsze się to udaje.

1) Na temat oszukańczej, pseudonaukowej działalności Grzesiaka:
https://www.youtube.com/watch?v=IS0Yp-lxqvQ

2) "Zachęcał
  • Odpowiedz
@renalum: Dzięki. W sumie to mało ma na sumieniu :)
Ale i tak żałuję, wydawał się spoko. Jak go słuchałem kiedyś nie miałem żadnego wrażenia, że próbuje wciskać kit. Jego rady były całkiem rozsądne i zgodne z tym co czytałem i oglądałem na innych stronach.
  • Odpowiedz
@Luks_x: Udawanie kogoś kim się nie jest, sprzedawanie ludziom antynaukowego kitu za prawdziwe pieniądze - to się nazywa oszustwo i jest karane.

Art. 286
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • Odpowiedz
A udawanie to o co chodzi?


@Luks_x: Całe życie udaje, że posiada wiedzę i kompetencje, których faktycznie nie posiada i przekonuje ludzi, żeby kupowali jego produkty. Czyli udaje, że jest kimś, a faktycznie jest nikim. O to chodzi.

Pytanie tylko czy się potem zreflektował


Tacy ludzie się nie zmieniają, to patologiczni pozerzy, kłamcy i manipulkatorzy. A teraz ma jeszcze żonę, która jest również antynaukową oszołomką oszustką:
https://ilianaramirez.com/produkt/body-energy-session/

Ci ludzie są jak
  • Odpowiedz
@renalum: Nie no czekaj. Rozumiem te bzdury o walce z rakiem itp. To jest szkodliwe i należy się kara za takie coś.
Ale jeśli gość uczy innych jak sobie radzić z problemami, jak kogoś przekonać do czegoś itp itd (to co robią wszelkiej maści couche lepiej lub gorzej) to wsadzanie do puszki za oszustwa to trochę za daleko pojechałeś.
Jak pisałem ja nie jestem na bieżąco, 2 lata temu obejrzałem kilkanaście
  • Odpowiedz