Wpis z mikrobloga

@spidero: mała podpowiedź 'punkt G'. A co do forda, to nie wiem, nigdy nie miałem, ale pewnie maja taki rodzaj wajchy do otwierania maski. Jak nie na polskim rynku, to może te zagraniczne.
@crocozilla: to może od otwierania bagażnika czy coś? Może te na amerykański rynek maja jakieś inne mechanizmy?
Tak jak wspominałem, nigdy nie jeździłem fordem, więc nie znam ich rozwiazań ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może tu chodzi o to, że kierowcy forda nie mają takiej dźwigni, więc nie mają wyćwiczonych paluszków, więc mogą tylko pomarzyć o sytuacji z pierwszego obrazka.
haaah, bait, przecież maska w fordzie otwiera się kluczykiem na atrapie chłodnicy pod znaczkiem forda. Czyli nie ma tam dźwigni w kabinie


@crocozilla: Ja nawet kluczyka do swojego nie mam xd Mówisz o jakiś starych gruzach z 2010 roku
@foxbond: przed Mondeo otwieranie było właśnie taką pomarańczową wajchą pod kolumną, regulacja kolumny mniejszą z boku kolumny, w Mondeo mk1 już normalnie, po lewej przy nogach, w Foce mk1, mk2 maską otwierana zamkiem ze znaczkiem-przesłoną, mk3 już normalnie z powrotem, wajchą po lewej. Ford.
haaah, bait, przecież maska w fordzie otwiera się kluczykiem na atrapie chłodnicy pod znaczkiem forda. Czyli nie ma tam dźwigni w kabinie


@crocozilla: W 4 letnim focusie mam dźwignię. Tak jak napisałeś miałem w MK1 :)
Ludzie. W tym memie chodzi o luksus otwierania maski z kabiny. Niektóre fordy tego nie mają i trzeba otwierać kluczkiem co rodzi frustrację i wiele problemów. Np w focusie mk2 trzeba zgasic auto jeśli odpalone bo potrzebujemy klucza, wyjść z auta, wsadzić kluczyk do zamka maski przekręcić w lewo aż maska odskoczy później przekręcić w prawo żeby zamek puścił maskę. Dodatko warto też wyjąć od razu klucz z zamka maski bo można
haaah, bait, przecież maska w fordzie otwiera się kluczykiem na atrapie chłodnicy pod znaczkiem forda. Czyli nie ma tam dźwigni w kabinie

ʕʔ

@crocozilla: tylko Focus MK2 i chyba Mondeo z podobnego rocznika (MK3) miał taki ficzer w całej reszcie gamy Focusa od MK3 i MK4 była normalna linka (psującą się). W Mondeo MK5 na bank też linka jest.