Wpis z mikrobloga

@Masterczulki: ok 70 kg. Niektóre asfaltówki dociągam do 1200-1300 km, jeśli nie są za bardzo uklepane. Trailówki u mnie rzadko wytrzymują więcej niż 700 km, po prostu się rozpadają (ale w miarę dużo biegam po górach, więc nie mają łatwego życia).
co ile miesięcy wymieniacie buty?


@takigosc: w sensie jak wymieniacie?
W biegowym zyciu pozbylem sie tylko trzech par i do dzis zaluje (,)

Ja nie wymieniam butow, po prostu uznaje ze jak juz podeszwa jest nie taka i nie ma amortyzacji, to mam buty do biegania naturalnego i w nich ciskam ¯\_(ツ)_/¯

Wiekszosc par w domu ma 1000km+
@aukolb: @PurpleHaze: @grool: jak 1kkm+ na butach ma się do amortyzacji? Nawet przy niskim tempie i bieganiu na śródstopiu czuję, że pianka dostaje po dupie. Nie chcę wchodzić w dyskusje o butach samych w sobie, tylko raczej o tym jak się ma powtarzane zalecenie 300-500mil na butach do tego ile to wynosi w waszej opinii.

Nie czujecie np. że but, który był miękki jest już jak trampek z targu?
Nie czujecie np. że but, który był miękki jest już jak trampek z targu?


@takigosc: Na pewno amortyzacja jest mniejsza niż w nowych butach. Ale nie na każde bieganie potrzebna jest wysoka amortyzacja. Dlatego jak już @PurpleHaze napisał, kupujesz wtedy nowe buty a te bardziej "zdeptane" ubierasz na bieganie, kiedy nie potrzebujesz takiej amortyzacji (u mnie z reguły krótsze biegi, często szybsze)
@takigosc: Amortyzacja się zmniejsza w czasie, ale np. jak się nie ora buta dzień w dzień, tylko daje mu się odpoczywać, to można wydłużyć jego żywotność.

Dlatego treningowych butów mam 2-3 pary i sobie nimi rotuje, ma to wiele zalet.
Po pierwsze but odpoczywa i "regeneruje piankę", a po drugie stopa też sobie popracuje i się nie rozleniwia bo pracuję w różnych typach butów.
@aukolb: Też mam 3 pary a nawet o tym nie myślałem w ten sposób i rotowałem nimi bardziej żeby stopa pracowała po troche inaczej w każdym.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jakąś średnią z tego jestem w stanie wyciągnąć i generalnie nie ma butów do wyrzucenia, są tylko nowe buty codzienne.
@takigosc: różnicę czuć ale ja raczej jestem fanem minimalizmu. Technika biegu ponad technologię. Nigdy nie miałem problemu przez brak amortyzacji, a kilka razy boleśnie odczułem jej nadmiar.
Gruba pianka przydaje się w zasadzie tylko w trudnym, kamienistym terenie, kiedy na długim dystansie potrzebujesz izolacji od podłoża żeby uniknąć odcisków.